01/02/2022
Bobeeres 14 9 9 11 - 43 -
Gangsters 10 19 14 18 - 61 -

Διαστημικός Γιάννης Μακρόπουλος!

Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων για τη Master League , οι Gangsters πέτυχαν την έκτη νίκη στη διοργάνωση  , καθώς οι Bobeeres υπέκυψαν στην ανωτερότητα τους με 43-61  .

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Γιάννη Μακρόπουλο , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , έβγαλε σπουδαίες άμυνες , κυριάρχησε στους  αιθέρες  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 27 πόντους  στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι με όπλο την εξαιρετική τους επίθεση ευστοχία πήραν τα ηνία στο σκορ , 14-6 , με τους φιλοξενούμενους να πραγματοποιούν ένα υπέρ τους επιμέρους 0-4 και να κλείνουν το δεκάλεπτο στο μείον τέσσερα , 10-14  . Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μακρόπουλος με 4 πόντους , ενώ στη αντίπερα όχθη ο Τζώρτζης είχε 8 .

Tο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης άνηκε στους παίκτες του κόουτς Βρύλη , καθώς με πρωταγωνιστές τους Βασίλη Λάιο και Γιάννη Μακρόπουλο , ο οποίοι έκαναν πράγματα θάματα και στις δύο πλευρές του γηπέδου , πέρασαν μπροστά στο σκορ , 19-25 , με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να τους βρίσκει στο συν έξι , 23-29 . Μακρόπουλος πέτυχε 6 πόντους , ενώ 5 είχε ο Σακελλαράκης

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με το πόδι κολλημένο στο  γκάζι , αφού πίεσαν στην άμυνα , κυριάρχησαν στους αιθέρες και έβαλαν καλάθια με όλους τους πιθανούς τρόπους  με τη διαφορά στο τέλος της περιόδου να αγγίζει τη τιμή των έντεκα πόντων , 32-43  . Ο Μακρόπουλος  πέτυχε 8 πόντους , ενώ οι Σακελλαράκης , Τζώρτζης , Μπερντέλης , Ξουράφης και ΤΣιακανίκας είχαν από 2 .

Το τελευταίο δεκάλεπτο αποτέλεσε τυπική διαδικασία , καθώς ο ήχος από τη κόρνα λήξης της γραμματείας βρήκε τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν την έκτη νίκη στο πρωτάθλημα της Master League με 43-61 . Ο Μακρόπουλος  πέτυχε 9 πόντους , ενώ ο Τσιακανίκας είχε 4  .

Μvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Μακρόπουλος με 27 πόντους , 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ και 9 κλεψίματα  , ενώ για τους ηττημένους ο Τιμολέων Σακελλαράκης  είχε 12 πόντους , 15 ριμπάουντ   .

Οι Ganagsters είχαν 20/41 δίποντα , 5/18 τρίποντα , 6/12 βολές , 46 ριμπάουντ , 9 ασίστ ,  9 κλεψίματα  και 9 λάθη , ενώ οι Bobeeres είχαν 13/36 δίποντα , 3/17 τρίποντα , 8/22 βολές , 37 ριμπάουντ , 6 ασίστ , 7 κλεψίματα  και 14 λάθη .

Bobeeres (Παπαμικρούλης): Τζανάκης 2 , Ξουράφης 5 , Τζώρτζης 10 , Σακελλαράκης 12 , Μπερντέλης 1 , Αντωνόπουλος 7 , Τσιακανίκας 6  .

Gangsters(Βρύλης) : Αφουξενίδης 7 , Ασπράς 6 , Αλεξανδρής 3 , Γιώργος Λάιος 2 , Βασίλης Λάιος 2 , Μακρόπουλος 27 , Μακρής 2 .

Τι μας άρεσε : Η απόδοση του Γιάννη Μακρόπουλου καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης  !