21/12/2021
Buzzer Eaters 13 7 9 15 - 44 -
Gunners 15 9 15 21 - 60 -

«Δίδαξαν» τι σημαίνει ήττα οι Gunners!

Ντέρμπι μόνο για ένα ημίχρονο ήταν η αναμέτρηση των Buzzer Eaters με τους Gunners με τους φιλοξενούμενους να αναγκάζουν στην πρώτη τους ήττα τους Buzzer Eaters οι οποίοι πάλεψαν το ματς στα δύο πρώτα δεκάλεπτα όμως η παρέα των Πάνια, Καραμπέτσο και Κωστακιώτη είχαν άλλη άποψη για την έκβαση του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά έφτασε και τους 20 πόντους γι’ αυτό και στο τέλος ήρθε και άνετη επικράτηση με το σκορ να σταματάει στο 44-60. Το ματς διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Περιστερίου το απόγευμα του Σαββάτου στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Development League.

Με καλάθι του Δούφα άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι και στη συνέχεια διπλασίασαν τους πόντους τους με δίποντο του Δρούγκα κάνοντας το σκορ 4-0 στο πρώτο λεπτό του ματς. Το πρώτο μισό του δεκαλέπτου έκλεισε με τους Gunners να τρέχουν σερί 8-2 παίρνοντας προβάδισμα δύο πόντων (6-8). Μάλιστα αυτό το προβάδισμα του ενός καλαθιού κράτησαν μέχρι το τέλος της περιόδου (13-15).