07/11/2021
Remax Domino 10 9 11 17 - 47 -
Salonica Titans 13 12 15 12 - 52 -

Δίκαιη επικράτηση για τους Τιτάνες!

Νίκη με βραχεία κεφαλή για τους Τιτάνες οι οποίοι κατάφεραν να επικρατήσουν των φορμαρισμένων Remax Domino με σκορ 47-52.

Οι νικητές πήραν ένα προβάδισμα από τη πρώτη περίοδο το οποίο το διεύρυναν σταδιακά, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Remax έκαναν την αντεπίθεσή τους. Δεν ήταν όμως αρκετή και έτσι οι Τιτάνες έφυγαν με το ροζ φύλλο.

MVP αναδείχθηκε ο Αξάς ο οποίος φόρτωσε το αντίπαλο καλάθι με 20 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ. Οι Τιτάνες πήραν σημαντική βοήθεια επίσης από τον Βανδήρα που πέτυχε 16 πόντους με 5 ριμπάουντ.

Για τους Remax ο Χουλιάρας πέτυχε double double. Σημείωσε 16 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ.

Remax Domino: Ράπτης 9(3), Παλαντζιάν 2, Χουλιάρας 16(1), Λάμπος 7(1), Ηλιάδης Π. 7(1), Ηλιάδης Σ. 1, Ηλιάδης Ηλ. 5

Salonica Titans: Τσουφλίδης 2, Λάππας 3, Καλογήρου 11(2), Αλειφτήρας, Τσιβελεκίδης, Βανδήρας 16(2), Αξάς 20(1)