13/03/2022
San Agrinio Engineers 5 5 18 4 - 32 -
Agrinio Kings 14 14 15 12 - 55 -

Διπλασίασαν τις νίκες οι Agrinio Kings

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα πέτυχαν οι Agrinio Kings επικρατώντας της ομάδας του ΤΕΕ με 55 – 32.Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι μετά τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου και έφτασαν σε μία άνετη νίκη.

Με σερί 5 – 0 ξεκίνησε το παιχνίδι η ομάδα του ΤΕΕ. Η συνέχεια του δεκαλέπτου ανήκε όμως ολοκληρωτικά στους Kings που έτρεξαν σερί 14 – 0 και προηγήθηκαν με 9.

Το ίδιο σκηνικό επαναλήφθηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι έκαναν σερί 5 – 0 μειώνοντας στους 4 και οι Kings απάντησαν με νέο 14 – 0 στέλνοντας τη διαφορά στους 18 στο ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν τη διαφορά στους 23 στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως στη συνέχεια η ομάδα του ΤΕΕ βρήκε κάποιες λύσεις και μείωσε στους 15 στο 30ο λεπτό.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι σκόραραν τον πρώτο πόντο, αλλά ακολούθησε σερί 12 – 0 από τους Kings στέλνοντας τη διαφορά στους 26 και το παιχνίδι έληξε με ένα τρίποντο του Καταγή για να διαμορφωθεί το 32 – 55.

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Άγγελος Τζαγκαράκης ήταν ο MVP των Kings σημειώνοντας 18 πόντους και μαζεύοντας 5 ριμπάουντ.

ΤΕΕ: Γιολδάσης 9(1), Καταγής 3(1), Κολτσίδας 5, Λέρης 2, Μπουλούμπασης 9(3), Μπουρνάζος, Πρέζας 4, Χαρδαλιάς.

AGRINIO KINGS: Ζαφείρης 3(1), Καλαμπαλίκης 6(1), Κεφαλής 5(1), Κουβέλης Γ. 4, Κουβέλης Θ., Μπαλωμένος 4(1), Στάμος 7, Στραβοδήμος, Τζαγκαράκης 18(2), Τσιρώνης 8(2).