20/11/2022
Agrinio Tutors 17 12 6 16 - 51 -
Pharmaco Team 26 10 21 12 - 69 -

Διπλασίασε τις νίκες της η Pharmaco Team!

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η Pharmaco Team επικρατώντας με 69 - 51 των Agrinio Tutors.

Η ομάδα του Γιάννη Κονιδάρη έπαιξε αρκετά καλά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, εκμεταλλεύτηκε τις απουσίες των Tutors και έφτασε στη νίκη.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν τη διαφορά, πήραν διψήφιο προβάδισμα και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο +9.

Οι Tutors ξεκίνησαν το δεύτερο δεκάλεπτο με σερί 10 - 0 και προηγήθηκαν με 1 πόντο, αλλά οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και πήγαν στο ημίχρονο με προβάδισμα 7 πόντων.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τη Pharmaco Team να παίρνει γρήγορα διψήφια διαφορά και να βρίσκεται στο +22 στο 30ο λεπτό.

Το προβάδισμα των φιλοξενούμενων έφτασε μέχρι τους 26 πόντους και στο τέλος οι Tutors έκαναν σερί 10 - 2 για να μαζέψουν λίγο τη διαφορά.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Ηλίας Τσιτσικάος με 21 πόντους, ο Πάνος Κουδούνας είχε 14 και αναδείχτηκε MVP του αγώνα, καθώς είχε και μεγάλη συνεισφορά στα ριμπάουντ και 10 πρόσθεσε ο Γιώργος Μηλιάτης.

Για τους ελλειπείς Tutors πρώτος σκόρερ ήταν ο Χρήστος Στραβοδήμος με 15 πόντους και ακολούθησαν ο Κώστας Καρέτσος και ο Ηλίας Καραμπέτσος με 12.

Τι μας άρεσε: Η Pharmaco Team έχει αλλάξει εικόνα σε σχέση με πέρσι, έχει καλύτερες συνεργασίες και παίκτες με ρόλους στην ομάδα και αυτό την κάνει πολύ ανταγωνιστική.

Τι δε μας άρεσε: Οι Tutors δεν έχουν βρει ακόμα ρυθμό, οι απουσίες επηρεάζουν και χρειάζονται πολλά ακόμα για να θυμίσουν την ομάδα έκπληξη της περασμένης περιόδου.

AGRINIO TUTORS (Κώστας Καρέτσος): Καρέτσος 12(3), Στραβοδήμος 15, Αθανίτης 1, Καραμπέτσος 12, Μουρκούσης 6(2), Διδασκάλου, Τζαγκαράκης 5(1).

PHARMACO TEAM (Γιάννης Κονιδάρης): Αναστασόπουλος 4, Σταμούλης 4, Τσιτσικάος 21(3), Μηλιάτης 10(2), Χολής, Βάτσιος 2, Σωτηρόπουλος 6(2), Πανταζής 6, Αλιφέρης 2, Κουδούνας 14.