13/03/2022
Pharmaco Team 14 11 12 4 - 41 -
Agrinio Cava Beers 11 12 17 16 - 56 -

Δύσκολη επιστροφή στις νίκες για τη Dr. Pharmacy

Στις νίκες επέστρεψε η Dr. Pharmacy με το 56 – 41 απέναντι στη Pharmaco Team.Οι φιλοξενούμενοι τα βρήκαν σκούρα για περίπου 35 λεπτά, όμως κατάφεραν να φτάσουν στο δίποντο.

Ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Ανδρέα Κακαβούλα να πετυχαίνει 12 από τους 14 πόντους της ομάδας του, η οποία προηγήθηκε με 3 στο 10ο λεπτό.

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να διατηρούν μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου και έφτασαν τη διαφορά στους 10 πόντους. Σε εκείνο το σημείο οι φιλοξενούμενοι έσφιξαν την άμυνα, πίεσαν αρκετά και με σερί 13 – 0 έκλεισαν το δεκάλεπτο με προβάδισμα 3 πόντων.

Μέχρι τα μέσα της τελευταίας περιόδου οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν σερί 10 – 0 φτάνοντας στο τελικό +15.

Ο Πέτρος Καλλιακμάνης με 18 πόντους οδήγησε επιθετικά την ομάδα του και ανακηρύχθηκε MVP. Πρώτος σκόρερ για τη Pharmaco Team ήταν ο Ανδρέας Κακαβούλας με 15 πόντους.

PHARMACO TEAM: Αναστασόπουλος 2, Βάτσιος 6, Βιλαέτης, Κακαβούλας 15, Κατσακιώρης 5(1), Σιάσος, Σωτηρόπουλος 11(1), Χολής 2.

DR. PHARMACY: Αραχωβίτης 7, Διαμάντης 5, Ζαμπάρας 4, Καλλιακμάνης 18(1), Ράπτης 10, Ρέντζιος 8(1), Τριμπόνης, Τσαμάκης 4, Τσάπαλος.