40
MnP 11 16 5 8 - 40 -
SKG Bugs 5 16 12 11 - 44 -

Δύσκολη νίκη για τους SKG Bugs!

Ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα οι MnP και κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού με τις όμορφες συνεργασίες του Μόκκα και του Παπαδόπουλου να δίνουν το προβάδισμα στην ομάδα τους. Οι SKG Bugs δεν μπόρεσαν να βρούν ρυθμό στην επίθεση παρά τις προσπάθειες του Χρήστογλου και του Λέφα και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 11-5.

Οι SKG Bugs ανέβασαν στροφές στη δεύτερη περίοδο και προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά με τον Βοσκάκη και τον Αναστάση Παπαδόπουλο να είναι ασταμάτητοι κοντά στη ρακέτα πετυχαίνοντας το ένα καλάθι μετά το άλλο, όμως οι MnP βρήκαν λύσεις στην επίθεση με τον Στρούζα και τον Χαρίτων Κεχίδη να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους διαμορφώνοντς το 27-21.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι SKG Bugs έκαναν την αντεπίθεση τους και πέρασαν μπροστά στο σκορ με τον Αθανασιάδη, τον Μπούφο και τον Νίκο Παπαδόπουλο να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι MnP παρά τις προσπάθειες του Κιοσέογλου και του Στρούζα δεν μπόρεσαν να γίνουν απειλητικοί και έτσι είδαν το σκορ να φτάνει το 32-33.

Οι MnP έδειξαν χαρακτήρα και προσπάθησαν να πάρουν ξανά το προβάδισμα και να φτιάξουν μία διαφορά ασφαλείας με τον Μόκκα και τον Χαρίτων Κεχίδη, όμως οι SKG Bugs συνέχισαν την αντεπίθεση τους και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 40-44.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Νίκος Παπαδόπουλος με 16 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Για τους MnP ξεχώρισε ο Χαρίτων Κεχίδης με 14 πόντους και 20 ριμπάουντ.

MnP: Παπαδόπουλος 5(1), Κυριαζής, Κεχίδης Θ., Κιοσέογλου 2, Στρούζας 7(1), Μόκκας 10, Γκρεκ 2, Μπουρλετσίκας, Κεχίδης Χ. 14.

SKG Bugs: Χρήστογλου 2, Ξάνθος, Δασκάλου, Παπαδόπουλος Ν. 16(4), Αθανασιάδης 6, Λέφας 5(1), Βοσκάκης 7, Μπούφος 2, Παπαδόπουλος Α. 6.

Τι μας άρεσε: Η αντεπίθεση των SKG Bugs.