05/04/2022
Παντοφlakers 10 16 8 17 - 51 -
Reptors 18 6 10 18 - 52 -

Δόβας λαμπρός τους οδηγεί !

Στο κλειστό των Μελισσίων για το πρωτάθλημα της Development 1 , οι Toronto Rapetors πραγματοποίησαν  μια σπουδαία νίκη όσον αφορά τη προσπάθεια που κάνουν για την εξασφάλιση μιας εκ των θέσεων που οδηγεί στα Playoffs , καθώς επιβλήθηκαν στις λεπτομέρειες των Παντοφlakers με 51-52 .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Μάριο Δόβα  , καθώς κυριάρχησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , βοήθησε  στα ριμπάουντ  , έβγαλε σπουδαίες άμυνες   και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 13 πόντους  στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι με τους Σακελλαρόπουλο , Δόβα και Βαγγέλη Κορρέ , να ηγούνται των προσπαθειών τους πήραν το προβάδισμα , 2-8 και 5-8 , ενώ με ένα υπέρ τους επιμέρους σκορ 5-7  έκλεισαν τη περίοδο στο συν οκτώ , 10-18 . Πρώτος   σκόρερ των νικητών ήταν ο Σακελλαρόπουλος με 6 πόντους , ενώ στην αντίπερα όχθη τους ίδιους ακριβώς είχε και ο Πατσίκας    .

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης οι κίτρινοι με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα έφεραν το παιχνίδι στην απόλυτη ισορροπία , 18-18 , οι φιλοξενούμενοι επανέκτησαν τα ηνία στο σκορ , 20-24 , για να έρθει ο Σκούρας και με έξι προσωπικούς του πόντους να δώσει προβάδισμα δύο πόντων στην ομάδα του , 26-24 , όπου ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου  . Ο Βαγγέλης Κορρές  πέτυχε 4  πόντους , ενώ από τους ηττημένους ο Σκούρας είχε 6 .