20/06/2024
KLAFTA LABORAL BC 10 19 16 19 - 64 -
No Limit 11 12 18 18 - 59 -

Δραματική πρόκριση στους ''4'' για την Klafta Laboral

Μετά από ένα παιχνίδι με δραματική εξέλιξη και συνεχείς διακυμάνσεις στο σκορ, η Klafta Laboral ήταν η μεγάλη νικήτρια του προημιτελικού κόντρα στους No Limit (64-59) και προκρίθηκε για πρώτη φορά στην ιστορία της, αφήνοντας έξω τους ''κιτρινόμαυρους'', που έφτασαν στην πηγή, αλλά δεν ήπιαν νερό. Πλέον, η Klafta περιμένει αντίπαλο στους ''4'', ενώ οι No Limit έμειναν εκτός συνέχειας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Σπύρος Ζήσης, ο οποίος σμπαράλιασε την άμυνα των No Limit, πετυχαίνοντας 6 τρίποντα, ωστόσο οι ''πορτοκαλί'' βρήκαν και άλλους συμπαραστάτες του ποιοτικού τους γκαρντ κατά τη διάρκεια του ματς. Το μεγάλο σουτ του αγώνα το έβαλε ο Πασχαλίδης, ο οποίος με τρίποντο διαμόρφωσε το 62-59 1 λεπτό πριν το φινάλε, ενώ πολύτιμες βοήθειες έδωσαν και οι Ζήκου και Παπαδιάς.

Από πλευράς No Limit, σπουδαίο ματς έκανε ο Σάββας Καψάλης, ο οποίος έκανε μεγάλο ματς και βοήθησε πάρα πολύ την ομάδα του, ενώ και ο Δημήτρης Καψάλης έβαλε μεγάλα σουτ. Σπουδαίες μάχες έδωσε και ο Παπαχριστόπουλος κοντά στο καλάθι, αλλά τελικά οι ''κιτρινόμαυροι'' υπέκυψαν στις λεπτομέρειες και έμειναν εκτός.