22/10/2021
Kolosos Dunk n' Donuts 6 11 7 11 - 35 -
Terroristas 7 14 15 13 - 49 -

Δύο στα δύο χωρίς να ιδρώσουν οι Terroristas!

Το βράδυ της Τετάρτης 20 Οκτωβρίου, οι Terroristas με σοβαρότητα και υπομονή στο παιχνίδι τους, δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν με 35 – 49 του Kolosos Dunk N”Donuts, κάνοντας την δεύτερη διαδοχική τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Άστοχες, νευρικές και με πολλά λάθη εμφανίστηκαν οι δύο ομάδες στην πρώτη περίοδο. Οι Terroristas είχαν μικρό προβάδισμα με Μαυρίδη, Τσιαούση, Λίτινα και Παπαγιάννη να σκοράρουν, ενώ για τους γηπεδούχους Καραμπεσύνης με τρίποντο και Παλλαντζάς , μείωναν σε 6-7.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Terroristas να μπαίνουν δυνατά με 4 πόντους του Τσιαούση, τρίποντο του Λίτινα και καλάθι από τον Νικολόπουλο, για να απαντήσει ο Κολοσσός με 4 του Χουλιάρα, τρίποντο του Καραμπεσύνη και καλάθι του Χαροκόπου(15-15). Στην συνέχεια ξανά οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν σερί 0 – 6 με Νικολόπουλο, Παπαγιάννη και Μαυρίδη, για να διαμορφώσει ο Δημόπουλος το 17 – 21 σκορ πρώτου ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο ο Κολοσσός αντιμετώπιζε προβλήματα στην επίθεση, βάζοντας μόνο ένα τρίποντο με τον Παλλαντζά και ένα καλάθι εντός παιδειάς με τον Δημόπουλο. Στο ίδιο διάστημα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ρυθμό και με οδηγό τον Νικολόπουλο με 7 πόντους και βοήθειες του Λίτινα με δύο τρίποντα ξέφυγαν με 24 – 36.μ

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο , δεν άλλαξε κάτι στην εικόνα του αγώνα. Ο Kolosos έβρισκε σκορ με Παλλαντζά(5), Χουλιάρα και Χαροκόπο(4) χωρίς όμως να απειλεί και οι Terroristas , με πρώτα βιολιά τους Νικολόπουλο(5), Τσιαούση(5) και Λίτινα , ολοκλήρωναν την νίκη τους με τελικό σκορ το 35 – 49.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Παναγιώτης Νικολόπουλος με 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 9 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βασίλης Καραμπεσύνης με 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Ο Kolosos είχε 8 / 27 δίποντα, 4 / 19 τρίποντα, 5 / 15 βολές, κατέβασε 44 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, έκλεψε 7 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 26 λάθη . Οι Terroristas είχαν 12 / 47 δίποντα, 4 / 21 τρίποντα, 13 / 18 βολές, κατέβασαν 42 ριμπάουντ, μοίρασαν 7 ασίστ, έκλεψαν 17 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 11 λάθη.

Kolosos Dunk N Donuts(Ζαμπούρας): Μιχαηλίδης, Χαροκόπος 9 (10ρ.), Καραμπεςύνης 6, Χουλιαράς 6 (7ρ.), Δημόπουλος 4( 10ρ.), Κουβάρογλου , Ζαμπούρας, Παλλαντζάς 10.

Terroristas(Κονοφάος):Μαυρίδης 4, Νικολόπουλος 16(9κλ.), Τσιαούσης 10 (15ρ.), Λίτινας 14, Στράτης, Κονοφάος, Παπαγιάννης 5(8ρ.).

Τι μας άρεσε: Η σοβαρότητα που βγάζου στο παιχνίδι τους οι Terroristas!