26/10/2020
Flying Circus 18 11 15 16 - 60 -
La Bola De Papel 21 13 12 18 - 64 -

Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε η La Bola de Papel!

Στην τελευταία περίοδο κατάφερε να πάρει τη νίκη η La Bola de Papel κόντρα στην ελλιπής Flying Circus με 60-64.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2 τρίποντα για τους φιλοξενούμενους με Κούτρα και Μαστορέλη όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν με καλάθια των Αλεξάκη που είχε και 2/2 βολές και Στρατηγού. Ο Κούτρας σκόραρε ξανά για 3, για να ακολουθήσει ο Αλεξάκης με άλλους 4 πόντους. Στο τέλος με ένα σερί 10-2 οι La Bola πήρε προβάδισμα 3 πόντων (18-21) με τους Μαστορέλη και Κούτρα.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με καλάθια των Ξαγοράρη και Αλεξάκη και απάντηση του Μαστορέλη. Ξαγοράρης, Στρατηγός και Αλεξάκης έτρεξαν ένα σερί 6-0 ενώ στα τελευταία λεπτά απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με 2 τρίποντα των Σωτηρόπουλου και Κουτρόπουλου για το 29-34.