19/10/2020
Flood BC 16 20 21 27 - 84 -
Leontario BC 11 17 23 10 - 61 -

Δύσκολη επικράτηση για την Flood!

Το βράδυ της Κυριακής 18, Οκτωβρίου στο κλειστό γήπεδο του Seven, οι Flood πέτυχαν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα, αλλά πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ επικρατώντας απέναντι στο Leontario με 84 – 61.

Το Leontario άνοιξε το σκορ του αγώνα με δίποντο του Λεστάκη αλλά από κει και πέρα οι γηπεδούχοι οδηγούσαν την κούρσα.Ζαφειρόπουλος με 7 και Γρηγορακάκης με 4 ήταν οι πρώτοι σκόρερ, ενώ για τους φιλοξενούμενους, Λεστάκης(4), Πλαγιαννάκος(4)και Κοντός μείωναν 16 – 11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Flood μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε την διαφορά με Σταματόπουλο(4), Κουσάση και Χριστοφίλη, αλλά η γρήγορη αντίδραση των Κίτρινων με Χατζησπύρου(5),Πλαγιαννάκο(4) και τρίποντο του Κωνσταντιδέλη έκαναν το σκορ 25 – 23. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου όμως οι γηπεδούχοι πάτησαν ξανά το γκάζι και με πρωταγωνιστές τους Σταματόπουλο(5) και Καραχάλιο πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 36 – 28 καθώς το Leontario πέτυχε δύο καλάθια με Πλαγιαννάκο και Χατζησπύρου.