Beyond Πύρρος 14 10 18 7 - 47 -
Milbyraki Bucks 18 10 11 15 - 54 -

Δύσκολα οι Milbyraki Bucks τους Beyond Πύρρος BC

Δύσκολα οι Milbyraki Bucks υπέταξαν τους Beyond Πύρρος BC με 47-54.

Πολύ δυνατό πρώτο δεκάλεπτο για τους Beyond και τους Milbyraki με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με 14-18 και να κάνει εισαγωγή ουσιαστικά σε ένα πολύ δυνατό και απαιτητικό ματς ανάμεσα σε 2 αρκετά δυνατές ομάδες.

Οι Bucks κατάφεραν να διατηρήσουν ένα προβάδισμα με όπλο την  άμυνα τους, αλλά και οι Beyond δε θα άφηναν τον αντίπαλο να ξεφύγει και να μην έχουν ελπίδες για νίκη σε ένα ματς με πολλές απαιτήσεις. Το 22-28 άφηνε την υπόθεση νίκη ανοικτή.

Η 3η περίοδος ήταν και πιο αμφίρροπη με τις 2 ομάδες να είναι κοντά στο σκορ και να παλεύουν για να πάρουν  μια πρωτοπορία. Το 40-39 έδωσε για έναν πόντο προβάδισμα στους Beyond που δεν παράτησαν το ματς.

Στην τελευταία περίοδο οι Bucks έκαναν τη δική τους αντεπίθεση και με το σκορ να είναι 47-54 κατάφεραν να πάρουν μια  νίκη γοήτρου και ουσίας κόντρα στους μαχητικούς Beyond Πύρρος BC.

MVP Novibet o Χαρμάνας με 11 πόντους και 13 ριμπάουντ  με το γνωστό πλήρες παιχνίδι του.

Ο Τουμπαρίδης με 10 πόντους και 14 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος για τους ηττημένους.

BEYOND: Χατζημιχαήλ, Στεργίου 2, Δήμκου 3, Χαϊμαντάς 8, Τουμπαρίδης 10, Τολούδης 3(1), Κατσίβελος 3(1), Κοφφινάς, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέρης 16(2)

MILBYRAKI: Σπυριδόπουλος 4, Παττάκος 2, Κούτρης, Αλμπάνης 13, Αργυράς 16(4), Χαρμάνας 11, Σταμολάμπρος 8(1)