71
MnP 18 26 18 9 - 71 -
Street Elite 21 23 18 20 - 82 -

Δύσκολη νίκη για τους Street Elite!

Από το πρώτο δεκάλεπτο, οι Street Elite προηγήθηκαν με 21-18, καθώς οι παίχτες τους, Πατικάς Γιώργος και Δεμίρογλου, επέδειξαν εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα στην επίθεση.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια ισορροπημένη αναμέτρηση, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν αντίστοιχα 44 πόντους στο σκορμπόρντ. Οι MnP ανταπέδωσαν με τους Μόκκα και Δαλπά να δείχνουν την τεχνική τους και να αποτελούν απειλή από κάθε γωνιά του γηπέδου, ενώ οι Street Elite εξακολούθησαν να διατηρούν τη συνεκτικότητα τους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν εξαιρετικά αγωνιώδες καθώς και οι δύο ομάδες παρέμειναν σε απόλυτη ισορροπία με σκορ 62-62. Οι Τεντσός Θανάσης και Στεψιανός για τους Street Elite και οι Μόκκας και Δαλπάς για τους MnP παρουσίασαν εντυπωσιακές επιδόσεις, με κάθε ομάδα να αγωνίζεται με μεγάλη αποφασιστικότητα για τη νίκη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Street Elite να αναλαμβάνουν τον έλεγχο του αγώνα, καθώς κατάφεραν να αποσπάσουν σημαντική διαφορά στο σκορ, κερδίζοντας το 82-71. Οι Πατικάς Γιώργος, Δεμίρογλου, Τεντσός Θανάσης και Στεψιανός έδειξαν την ανωτερότητά τους στο τέλος του αγώνα, κερδίζοντας την ευκαιρία να πανηγυρίσουν μια σημαντική νίκη εναντίον μιας από τις δυνατότερες ομάδες του πρωταθλήματος.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα και Novibet MVP είναι ο Φώτης Στεψιανός ο οποίος έβαλε 21 πόντους και κατάφερε να πάρει 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους MnP είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 25 πόντους και 11 ριμπάουντ.

MnP: Στρουζας 3 (1) , Κατέρης 4 , Παπαδόπουλος , Λάσκος 4 , Κυριαζής 7 , Νταβαρίνος 2 , Κιοσέογλου 3 (1) , Μόκκας 18 (2) , Δαλπάς 25 (2) , Τριανταφυλλίδης 5

Street Elite: Κατάκης 2 , Κινης 5 (1) , Ιορδανίδης 1 , Πατίκας Δ. 2 , Πατικας Γ. 16 (1) , Δεμίρογλου 14 (2) , Τεντσος 15 (5) , Κεραμιδας 6 (2) , Τάσσιος , Στεψιανός 21 (5)