02/07/2024
Δυστυχισμένοι Μαζί 25 12 22 19 20 98 -
Hellas Paper Bears 16 14 27 21 10 88 -

Δυστυχισμένοι Μαζί στην επόμενη φάση!

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Δυστυχισμένοι Μαζί να παίρνουν ένα ισχυρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, κλείνοντάς το με σκορ 25-16. Οι Πετανίδης, Κατσαμούρης και Αχτσής έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους, πραγματοποιώντας εντυπωσιακές επιθέσεις και επιδεικνύοντας εξαιρετική συνεργασία. Η άμυνα των Bears φάνηκε να δυσκολεύεται να περιορίσει την ορμή των αντιπάλων, με μόνο τον Καζή και τον Χριστοδούλου να αντιστέκονται αξιόλογα, κρατώντας την ομάδα τους μέσα στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Bears ανέκαμψαν και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 37-30 υπέρ των Δυστυχισμένοι Μαζί. Ο Καζής ανέβασε την απόδοσή του, βοηθώντας την ομάδα του να ανακάμψει και να βρει ρυθμό. Οι Δυστυχισμένοι Μαζί συνέχισαν να είναι αποτελεσματικοί στην επίθεση, με τον Kiosia να ενισχύει την ομάδα του με καθοριστικά καλάθια. Η άμυνα των Bears βελτιώθηκε αισθητά, επιτρέποντας τους να κρατήσουν την επαφή με το σκορ και να παραμείνουν ανταγωνιστικοί.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να παλεύουν στήθος με στήθος. Οι Δυστυχισμένοι Μαζί διατήρησαν ένα μικρό προβάδισμα, με το σκορ να διαμορφώνεται 59-57. Ο Πετανίδης και ο Αχτσής συνέχισαν να είναι κομβικοί παίκτες για την ομάδα τους, ενώ οι Bears με τον Χριστοδούλου να επιδεικνύει εξαιρετικές αμυντικές και επιθετικές ικανότητες, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά. Το παιχνίδι έγινε πιο έντονο, με τις δύο ομάδες να δείχνουν την αποφασιστικότητά τους να κερδίσουν.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο σασπένς, καθώς οι Bears κατάφεραν να ισοφαρίσουν, κλείνοντας το κανονικό χρόνο του αγώνα με σκορ 78-78. Ο Καζής και ο Χριστοδούλου έπαιξαν καθοριστικό ρόλο στην ανατροπή, πετυχαίνοντας κρίσιμα καλάθια και προσφέροντας πολύτιμες άμυνες. Οι Δυστυχισμένοι Μαζί, με τον Πετανίδη και τον Κατσαμούρη να συνεχίζουν να οδηγούν την ομάδα τους, πάλεψαν σκληρά, αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, με την αγωνία να κορυφώνεται.

Στην παράταση, οι Δυστυχισμένοι Μαζί ανέλαβαν την πρωτοβουλία και κατάφεραν να επικρατήσουν, κλείνοντας τον αγώνα με σκορ 98-88. Ο Πετανίδης και ο Kiosia ήταν οι κύριοι πρωταγωνιστές, με τον πρώτο να πετυχαίνει κρίσιμα καλάθια και τον δεύτερο να ενισχύει την άμυνα και την επίθεση της ομάδας του. Οι Bears, αν και πάλεψαν σκληρά με τον Καζή και τον Χριστοδούλου να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στην πίεση των αντιπάλων τους.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Σωτήρης Κατσαμουρης ο οποίος έβαλε 24 πόντους και μοίρασε 7 ασίστ.

Αυτός που ξεχώρισε για τους Bears είναι ο Σοφοκλής Καζής ο οποίος πέτυχε Double Double με 25 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Δυστυχισμένοι Μαζί: Αχτσής 14 (2) , Γαλανός 7 , Μισαηλίδης 6 (2) , Πουλιος 2 , Κουλιακιώτης 4 (1) , Κατσαμουρης 24 (1) , Kiosia 16 , Πετανίδης 25 (3)

Hellas Paper Bears: Μπίλιος 4 , Πολυχρονιάδης Χ. 10 (1) , Πολυχρονιάδης Θ. 11 (1) , Χριστοδούλου 29 , Καραγκούνης 6 , Γρίβας 3 (1) , Καζής 25 (7)