06/12/2021
Chicago Hulks 11 10 14 18 - 53 -
Galacticos 10 10 13 11 - 44 -

Έβαλε το… τούρμπο ο Σιαχάμης!

Άστοχο το ξεκίνημα για Hulks και Galacticos, με τις δύο ομοδες να… ψάχνονται αγωνιστικά, τους δεύτερους να είναι λίγο καλύτεροι και να παίρνουν ένα μικρό προβάδισμα 5 πόντων με πρωταγωνιστή τον Βασιλακόπουλο, το οποίο όμως κάλυψαν γρήγορα οι γηπεδούχοι, με τους Σιαχάμη (1) και Βικέντιο σε πρώτο πλάνο, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 11-10 για Hulks.

Ο Βασιλακόπουλος ήταν εξαιρετικός στο πρώτο διάστημα της δεύτερης περιόδου και με 6 πόντους, έδωσε το προβάδισμα στην παρέα των Galacticos (13-16), τρέχοντας στον αιφνιδιασμό. Δύο τρίποντα από το ίδιο σημείο από τον Σιαχάμη, ισοφάρισαν προσωρινά το σκορ, με το ημίχρονο κλείνει εν τέλει στο 21-20, με τρίποντο του Σιαχάμη με τη λήξη.

Χέρι χέρι οι δύο ομάδες στην επάνοδο από το ημίχρονο, με τα δύο σύνολα να φαίνονται αποφασισμένα για… μάχη, με τον Βικέντιο να ξεχωρίζει με το αεικινητό του παιχνίδι  δίνοντας ενέργεια και φαντασία στο παιχνίδι των Hulks, τον Σιαχάμη να πυροβολεί από παντού και το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 35-33.