69
SKG Sonics 19 13 9 9 - 50 -
Coble 20 17 18 14 - 69 -

Έδειξαν τι αξίζουν οι Co-ble!

Το πρώτο δεκάλεπτο θα είναι μια πραγματική μάχη ανάμεσα στις δύο ομάδες καθώς οι SKG Sonics με τον Τροφίδη για ακόμα μια φορά μπόρεσαν να πετύχουν 19 πόντους και να βάλουν γερές βάσεις για τον αγώνα. Από την άλλη όμως οι Co-ble στάθηκαν λίγο πιο τυχεροί και με τα καλάθια του Ντίσλη μπόρεσαν να πάρουν την ελάχιστη διαφορά.

Οι Co-ble μπόρεσαν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να δειυρύνουν την διαφορά τους η οποία έφτασε μέχρι και τους 5 πόντους , οι Sonics από την πλευρά τους έχοντας αρκετά άστοχα δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των Co-ble παρόλα αυτά έμειναν κοντά στο σκορ πετυχαίνοντας 13 πόντους μέσα στο δεκάλεπτο.

Η διαφορά που είχαν χτίσει όμως οι Co-ble απογειώθηκε στην τρίτη περίοδο καθώς το παιχνίδι που είχαν επιβάλλει έφτασε στο κορυφαίο επίπεδο με τον Τζιούφα και τον Παπανικολάου να μπαίνουν και αυτοί στην εξίσωση της επίθεσης. Η διαφορά έφτασε μέχρι τους 14 πόντους με τους SKG Sonics να μην μπορούν να πραγματοποιήσουν αυτά που ήθελαν και έτσι έμειναν για ακόμα μια φορά με χαμηλό σκορ.

Η τέταρτη περίοδος ήταν καθαρά τυπική καθώς ο ρυμθός από πλευράς Co-ble έπεσε αρκετά καθώς είχαν χτίσει μια διαφορά που δύσκολα θα μπορούσαν να την χάσουν. Οι SKG Sonics προσπάθησαν αρκετά για να διεκδικήσουν το κάτι παραπάνω όμως δεν μπόρεσαν να ανταπεξέλθουν και έτσι οι Co-ble πήραν την νίκη με τελικό σκορ 50-69.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Ντίσλης ο οποίος άγγιξε το double double έχοντας 24 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Ενώ για την ομάδα των Sonics πρωταγωνιστικό ρόλο έπαιξε ο Αναστάσιος Τροφίδης ο οποίος πέτυχε 22 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

SKG Sonics: Τροφίδης 22 (2) , Μπεντής , Ρωμούδης 4, Καποδίστριας 10 , Απαραμάνης 5 (1) , Σπηλιόπουλος 2

Co-ble: Τζιούφας 11 (1) , Κοντογιώργος 2 , Παπίας 8 , Ντίσλης 24 , Αλευράς , Τσιότρας 8 , Κεφαλάς 4 , Κυριακόπουλος , Τσακμάκας 3 (1) , Παπανικολάου 9

Τι μας άρεσε: Ο εξαιρετικός ρυθμός που έδωσαν οι Co-ble στον αγώνα.