15/09/2024
Titans 16 21 17 18 - 72 -
La Bola De Papel 9 13 19 19 - 60 -

Έδειξαν την ποιότητά τους οι Titans

Κλειστό ματς στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους όπως είναι λογικό. Με καλάθια των Χαμηλού και Τζαναβάρα η La Bola De Papel πήρε προβάδισμα 6-9. Οι Titans, με πρωταγωνιστές τους Καρατσόλη, Τσίτσο, έτρεξε σερί 10-0 και προηγήθηκε 16-9 με την λήξη του δεκαλέπτου.

Οι γηπεδούχοι έψαχναν το ανοιχτό γήπεδο σε κάθε ευκαιρία, πιέζοντας πολύ στην μπάλα, με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε την επαφή στο σκορ κυρίως με ατομικές προσπάθειες των Στασινόπουλου, Μιχάλη Τσουκάλη. Οι Titans έκλεισαν πιο δυνατά και το δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 8-0 προηγήθηκαν 37-22.

Με καλάθι του Καρατσόλη η διαφορά έφτασε για πρώτη φορά στους 20 πόντους (42-22) στο ξεκίνημα της επανάληψης. Ο Μιχάλης Τσουκάλης με συνεχόμενους πόντους στο τέλος της περιόδου μείωσε σε 54-41.

Οι φιλοξενούμενοι δεν παράτησαν τον ματς και ξανά με τον Μιχάλη Τσουκάλη πλησίασαν 56-49. Ο Κατσιφής όμως με επτά συνεχόμενους πόντους έστειλε την διαφορά σε διψήφια επίπεδα ξανά (61-49) και κλείδωσε την νίκη για τους Titans.

Novibet MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Πέτρος Καρατσόλης με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κωνσταντίνος Στασινόπουλος με 17 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ.

Titans (Ηλιαδάκης): Ηλιαδάκης 4, Αδαμόπουλος 3, Καρατσόλης 16, Πόγκας 10, Μπαρμπερίδης 2, Τριανταφύλλου 4, Santaniello 6, Τσίτσος 6, Κάσσος 7, Κατσιφής 14.

La Bola De Papel (Σταθόπουλος): Τσουκάλης Μ. 22, Στασινόπουλος 17, Καπετανάκης 4, Μούρτος 5, Χαμηλός 2, Τζαναβάρας 8, Γκιουλμπαξιώτης, Μαρινάκης, Τσουκάλης Π. 2

Τι μας άρεσε: Οι συνεργασίες των παικτών των Titans.