15/12/2023
SKG Bugs 19 13 27 17 - 76 -
Rookie Balboa 6 7 15 4 - 32 -

Έδειξαν τι αξίζουν οι SKG Bugs!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια επιβεβλημένη εμφάνιση από τους παίχτες των SKG Bugs. Οι Τασιούλας, Λεφας και Μπούφος επέδειξαν εκπληκτική συνεργασία και απίστευτες κινήσεις, καθοδηγώντας την ομάδα τους σε ένα εντυπωσιακό 19-6 κατά τη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου. Η άμυνα τους ήταν ασφυκτική, ενώ οι επιθέσεις τους ήταν αποτελεσματικές και ποικίλες.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η υπεροχή των SKG Bugs συνεχίστηκε, με την ομάδα να επιδεικνύει υψηλό επίπεδο. Οι Τασιούλας, Λεφας και Μπούφος συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιθέσεις τους, ενώ η άμυνά τους αντιμετώπιζε με σιδερένια αποφασιστικότητα τους αντιπάλους τους. Το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου έφτασε το 32-13, δίνοντας στην ομάδα των SKG Bugs σημαντικό προβάδισμα.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι SKG Bugs συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανεπανάληπτη απόδοσή τους. Οι παίχτες της ομάδας έπαιξαν σαν συντονισμένη μηχανή, με τους Τασιούλα, Λεφας και Μπούφος να συνεχίζουν να σκοράρουν και να παίζουν με εξαιρετική άμυνα. Από την άλλη οι Ζωγράφος και Πουρνάρης ήταν αυτοί που έδωσαν τισ λύσεις για τους Balboa οι οποίοι ανέβηκαν επίπεδο και για αυτό το σκορ ανέβηκε στο 59-28.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι SKG Bugs επικράτησαν με εντυπωσιακό τρόπο. Η ομάδα διατήρησε την ενέργειά της, ενώ οι παίχτες των Rookie Balboa προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό αλλά το τελικό σκορ κατέληξε στο 76-32 υπέρ των SKG Bugs, αφήνοντας καθόλη τη διάρκεια του αγώνα την εντύπωση ότι οι SKG Bugs είναι μια ομάδα μεγάλου ταλέντου και αποτελεσματικότητας.

MVP του αγώνα είναι ο Γιώργος Μπούφος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Rookie είναι ο Παναγιώτης Ξάνθης ο οποίος έβαλε 8 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

SKG Bugs: Ξάνθος , Δασκάλου 7 , Τασιούλας 23 (5) , Παπαδόπουλος 6 , Λεφας 20 (3) , Μπούφος 18 (1) , Φιλυρίδης 2

Rookie Balboa: Χρυσοβιτσάνος , Πουρνάρης 6 , Ελοβάρης , Ζωγράφος 9 (3) , Δούζης Γ. 7 , Ξάνθης 8 , Δούζης Θ. , Κουκάκης 2 , Κατσαράκης , Γκότσης , Μάνος