56
MnP 11 16 8 21 - 56 -
Golden Steak Evosmos 19 7 9 16 - 51 -

Έδειξαν τι αξίζουν οι MnP!

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους Golden Steak να παίρνουν προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο. Οι παίχτες των MnP, Δαλπάς και Μόκκας, βρέθηκαν αντιμέτωποι με την έντονη άμυνα των Golden Steak, ενώ οι Καφριτσας και Γιολβάνης έδειξαν αποφασιστικότητα στην επίθεση. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με το σκορ να είναι 11-19 υπέρ των Golden Steak, δίνοντας το στίγμα τους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο εντάσεις και ανταλλαγή πλεονεκτημάτων. Οι MnP κατάφεραν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, με τους Δαλπά και Μόκκα να εκμεταλλεύονται κάθε ευκαιρία για σημαντικά σουτ. Ωστόσο, οι Golden Steak παρέμειναν αποφασιστικοί και έμειναν κοντά στο σκορ. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 27-26 υπέρ των MnP, υποδηλώνοντας μια σφιχτή κούρσα για τη νίκη.

Καθώς προχωρούσαμε στο τρίτο δεκάλεπτο, η μάχη συνεχίστηκε με αμφότερες τις ομάδες να αναζητούν την κυριαρχία. Οι Δαλπάς και Μόκκας εξακολούθησαν να είναι αξιοσημείωτοι για τους MnP, ενώ οι Καφριτσας και Γιολβάνης συνέχισαν να παρέχουν σημαντική συνεισφορά για τους Golden Steak. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ισοπαλία 35-35, αφήνοντας τον αγώνα ανοιχτό.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι MnP κατάφεραν να ανατρέψουν το παιχνίδι προς όφελός τους. Οι Δαλπάς και Μόκκας εμφανίστηκαν ακόμα πιο αποφασιστικοί, ενώ η άμυνα τους περιόρισε τις επιθέσεις των Golden Steak. Παρά τη σκληρή αντίσταση των αντιπάλων, οι MnP πήραν τη νίκη χάρης σε ένα μεγάλο τρίποντο του Στρούζα με το τελικό σκορ να είναι 56-51.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Δάλπας ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 25 πόντους και 16 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τον Evosmo είναι ο Μιχάλης Καφρίτσας ο οποίος έβαλε 17 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

MnP: Στρουζας 4 (1) , Παπαδόπουλος , Λάσκος 4 , Μπασιακούλης , Κυριαζής 6 , Κεχίδης , Κιοσέογλου , Μόκκας 15 (3) , Ορφανίδης 2 , Δαλπάς 25 (2)

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 16 (5) , Παναγιωτούνης 2 , Ψαρριάνης 4 , Καφριτσας 17 (2) , Γιαννούσης 6 , Καλογήρος 2 , Τρέμμας 2 , Γιάνκος , Ζλατανος 2