28/02/2024
Milgyraki Bucks 19 14 14 22 - 69 -
Sintrim Team 17 21 20 20 - 78 -

Έδειξε την δύναμή της η Sintrim Team!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση γεμάτη δυναμική και ένταση. Από το πρώτο δεκάλεπτο, οι Bucks έδειξαν την αποφασιστικότητά τους, επιδεικνύοντας ένα ισχυρό πρόσωπο. Οι Σταμολάμπρος και Χαρμάνας είχαν ηγετικό ρόλο στην ομάδα τους, ενώ οι Sintrim προσπάθησαν να αντιδράσουν. Παράλληλα, η άμυνα των Bucks ήταν δυνατή και οδήγησε σε μια σημαντική διαφορά στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Bucks να έχουν το προβάδισμα με 19-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Bucks συνέχισαν να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα. Μέχρι που οι Sintrim με επιθετική προσέγγιση και αποτελεσματική άμυνα, κατάφεραν να ανατρέψουν τη διαφορά στο σκορ. Οι Bucks προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την πίεση, αλλά η επίθεση τους δεν ήταν αρκετά αποτελεσματική για να αντισταθούν στην ανωτερότητα των Sintrim. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Sintrim να προηγούνται με 33-38.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Sintrim να συνεχίζουν την κυριαρχία τους στο παρκέ. Η άμυνά τους ήταν ασφυκτική, καθιστώντας δύσκολη την πρόσβαση των Bucks στο καλάθι. Ταυτόχρονα, η επίθεση των Sintrim ήταν αποτελεσματική, με τους Leyssens , Τουρόγλου και Λιβέρης να συνεχίζουν να είναι οι κινητήριες δυνάμεις της ομάδας τους. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Sintrim να διατηρούν τον έλεγχο με 47-58.

Tο τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια προσπάθεια αντίστασης από τους Bucks. Παρά τις προσπάθειές τους, οι Sintrim διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα. Το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με τους Bucks να κερδίζουν τον αγώνα με 69-78.

MVP του αγώνα είναι ο Tom Leyssens ο οποίος έβαλε 20 πόντους και μοίρασε  6 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Milgyraki είναι ο Νίκος Χαρμάνας που έκανε Double Double με 29 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Milgyraki Bucks: Χαρμάνας 29 , Σπυριδόπουλος , Σταμολάμπρος 24 (5) , Τράσκας 8 , Οφθαλμίδης 6 , Σαραντοπουλος 2

Sintrim Team: Λιβέρης 14 (4) , Καζαντζής 9 , Τουρόγλου 14 (3) , Σαλαβάτης 13 , Τσιότρας 5 , Φωτακάκης 2 , Μουτσουδης 1 , Leyssens 20 (2)