20/11/2021
Above The Rim 18 22 19 22 - 81 -
Brokers 25 20 18 14 - 77 -

Έδειξαν τα δόντια τους οι Above The Rim !

Δούλεψαν και πάλεψαν σαν πραγματικά λιοντάρια οι Above The Rim εναντίον των Brokers , και ύστερα από έναν συγκλονιστικό αγώνα , κατάφεραν να πάρουν την νίκη με σκορ 81 – 77 .

Από την αρχή του αγώνα , όλα φανέρωναν πως θα παρακολουθούσαμε έναν πολύ όμορφο αγώνα μπάσκετ , με υψηλό ρυθμό και σκορ. Εκατέρωθαν βλέπαμε σουτ 3 πόντων ( Βλάχος 4 τρίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο ! , Παππίας 2 τρίποντα ) αλλά και όμορφες προσπάθειες μεσα στο ζωγραφιστό απο τον Κατάκη .

Με την έναρξη του δευτέρου δεκάλεπτου , το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο σε γενικές γραμμές με το σκορ να εναλάσσεται διαρκώς γεγονός που δύσκολα θα μπορούσε να πει κανείς με σιγουριά ποιά θα ήταν η έκβαση του αγώνα .Σε αυτό το δεκάλεπτο , αυτοί που ξεχώρισαν για τις δύο ομάδες ήταν ο Ντισλής και ο Ψαρόπουλος.

Μετά την ανάπαυλα , τόσο οι παίχτες όσο και εμείς που παρακολουθούσαμε από έξω , το άγχος ήταν το κυρίαρχο συναίσθημα που επικρατούσε,  καθώς όσο πλησιάζαμε στο τέλος της αναμέτρησησης , ο πόθος για την νίκη γινόταν ακόμα πιο μεγάλος ! Καταλαβαίνουμε λοιπόν πως σε τέτοιες καταστάσεις περισσότερο μετράει η ψυχή και οι ατομικές ενέργειες παρά οι ομαδικές προσπάθειες!

Στο τέταρτο και πιο κρίσιμο δεκάλεπτο , εκεί που φάνηκε πως ο Βλάχος θα είναι ο σωτήρας για τους Brokers , οι Above The Rim με τιτανομέγιστη ψυχραμία στα τελευταία λεπτά , κατάφεραν να κερδίσουν έναν πολυ σπουδαίο αγώνα με σκορ 81 – 77 !

Above The Rim : Ανδρεάδης 9 , Ζανδές 4 , Κουτσιβίτης , Κύρκος 5 , Χατζηεμμανουήλ 10 , Ντισλής 12 , Κατάκης 13 ( MVP ) , Παπαευθυμίου 3 , Παππίας 25

Brokers : Μαυρομανώλης 10 , Ψαρόπουλος 20 , Βλάχος 27 , Κολοκοτρώνης 15 , Ζαφείρης , Πεχλιβάνης 5 , Κρητικόπουλος