47
MnP 12 10 13 12 - 47 -
Puebla BC 9 18 13 21 - 61 -

Έδειξαν χαρακτήρα οι Puebla BC

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες μπηκαν αποφασιστικά στο ματς με τους Mnp να είναι πιο δύνατοι στην επίθεση. Με τους Κεχίδη Χάρη και Μόκκα να είναι εύστοχοι στην επίθεση για τους Mnp και με τους Καριοφύλλη και Αλεξανδρίδη να προσπαθούν για τους Puebla, χώρις όμως να καταφέρνουν να αποτρέψουν το σκορ με την περίοδο να λήγει 12-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Puebla μπήκαν πιο αποφασισμένοι και με φόρα για να ανατρέψουν το σκορ. Οι Mnp τα βρήκαν σκούρα με την άμυνα των αντιπάλων παρόλο που βρήκαν κάποιες λύσεις προς το καλάθι. Από την άλλη οι Puebla κατάφεραν να βρούν λύσεις προς το καλάθι και να φορτσάρουν σε όλη την διάρκεια της περιόδου με αποτέλεσμα να τελειώνει η περίοδος με σκορ 22-27

Στην τρίτη περίοδο τους παιχνίδου, και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά με τους Puebla να βρίσκουν καλάθια στην επίθεση με τους Καριοφύλλη, Αλεξανδρίδη και Τουραπίδη να συνεχίζουν να σκοράρουν. Από την άλλη, οι Mnp απάντησαν στα καλάθια τις αντίπαλης ομάδας με τον Μόκκα να σκοράρει στην επίθεση και με την αμύνα της ομάδας να προσπαθεί για το καλύτερο. παρόλα αύτα η διαφορά παρέμεινε στους 5 πόντους με τελικό σκορ 35-40.

Φτάνοντας στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, χώρις να ρίξουν ρυθμό οι Puebla συνέχισαν να πιέζουν στην επίθεση και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση μεγαλώνοντας την διαφορά, καθώς παρέμειναν ζωντανοί σε ολόκληρη την περίοδο. Οι Mnp προσπάθησαν σε αυτή την τελευταία περίοδο προσπάθησαν να παλέψουν για τον αγώνα, αλλά με την κούραση να τους καταβάλει δεν τα κατάφεραν με την λήξη του αγώνα να έρχεται με τελικό σκορ 47-61.