27/06/2023
Salonica Titans 12 20 17 12 - 61 -
SugarDaddys 17 15 18 16 - 66 -

Έδωσαν μάχη και τα κατάφεραν οι Sugar Daddys!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο, με τους Sugar Daddys να έχουν το προβάδισμα και να καταλαμβάνουν το σκορ 17-12. Οι Titans προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η αμυντική τακτική των Sugar Daddys ήταν αποτελεσματική και τους κράτησε σε απόσταση αρκετή για να είναι ασφαλείς.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμη πιο ανταγωνιστικό, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για κάθε καλάθι. Οι Titans βελτίωσαν την απόδοσή τους και κατάφεραν να φτάσουν σε ισοπαλία με σκορ 32-32 χάρης στους Καλογήρου και Αξά. Και οι δύο ομάδες έδειξαν απίστευτη πνευματικότητα και αγωνιστικότητα, υποδεικνύοντας έναν ενδιαφέροντα αγώνα μπάσκετ.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ακόμη πιο συναρπαστικό, καθώς οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και ο πόντος κρεμάστηκε στην ισορροπία. Οι Sugar Daddys κατάφεραν να διατηρήσουν μία μικρή διαφορά, κατακτώντας το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 50-49 χάρης τα καλάθια του Θεοδώρου και του Ζησόπουλου.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο ένταση και αγωνία. Οι Salonica Titans προσπάθησαν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα και να κερδίσουν τον αγώνα. Ωστόσο, οι Sugar Daddys δεν άφηναν τίποτα να πάει χαμένο και με μεγάλη συγκέντρωση κατάφεραν να κρατήσουν την προβάδισμα. Το τέλος του αγώνα βρήκε τους Sugar Daddys νικητές με σκορ 66-61.

MVP του αγώνα είναι ο Χρήστος Ζησόπουλος ο οποίος έκανε άγγιξε το Triple Double καθώς είχε 13 πόντους , 14 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Ενώ για τους Τιτάνες άξιος αναφοράς είναι ο Μιχάλης Καλογήρου ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 19 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Καλογήρου 19 (1) , Τσουφλίδης 8 (2) , Καλαθάς 10 , Λάππας 4 , Αξάς 18 , Τράκας 2

Sugar Daddys: Ζησόπουλος 13 (3) , Κεσιδης 8 (1) , Σίσκος 9 (3) , Τσέος 5 (1) , Παπασωτηρίου 8 (2) , Χαρίσης , Στεργίου 7 (1) , Θεοδώρου 16 (2)