54
MnP 17 10 11 6 - 44 -
86ers 14 18 12 10 - 54 -

Έδωσαν τα πάντα για την νίκη οι 86ers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μεγάλη ένταση και πάθος από τις δύο ομάδες. Οι καλύτεροι παίχτες των MnP, Δαλπάς και Μόκκας, ήταν σε κορυφαία φόρμα, ενώ οι 86ers εξαρτώνταν από τους Γερολυμάτο και Καραγιάννη. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους MnP να προηγούνται με 17-14, αναδεικνύοντας μια πολύ ισορροπημένη έναρξη στον αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι 86ers πραγματοποίησαν μια εντυπωσιακή αντεπίθεση, ανατρέποντας το σκορ υπέρ τους. Οι Γερολυμάτος και Καραγιάννης ηγήθηκαν της ομάδας τους σε ένα δεκάλεπτο που χαρακτηρίστηκε από την ανταλλαγή χτυπημάτων και τις δύο πλευρές. Μετά το πέρας του δευτέρου δεκαλέπτου, οι 86ers προηγούνταν με 27-32, αποδεικνύοντας πως η μάχη για τη νίκη ήταν ακόμη ανοικτή.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τις δύο ομάδες, καθώς κατέληξε σε μια στιγμή που κρίνεται η ροή του παιχνιδιού. Οι MnP προσπάθησαν να επανέρθουν στο ματς, αλλά οι 86ers διατήρησαν τον έλεγχο. Μετά το πέρας του τρίτου δεκαλέπτου, οι 86ers κατέλαβαν το προβάδισμα με 38-44, ενισχύοντας τη θέση τους προς την επιτυχία.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι 86ers κατέλαβαν οριστικά τον έλεγχο του αγώνα. Οι Δαλπάς και Μόκκας προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ομάδα των 86ers παρέμεινε σταθερή. Με μια εντυπωσιακή εκτέλεση στην επίθεση αλλά και στην άμυνα, οι 86ers πήραν τη νίκη με σκορ 44-54.

MVP αναδείχθηκε ο Δημήτρης Καραγιάννης ο οποίος πέτυχε Double Doubl έχοντας 10 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους MnP είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και έκλεψε 5 φορές την μπάλα.

MnP: Στρουζας 6 (2) , Παπαδόπουλος 3 (1) , Λάσκος 3 , Μπασιακούλης , Κυριαζής , Κεχίδης , Κιοσέογλου 7 (1) , Μόκκας 8 , Δαλπάς 17 (2)

86ers: Τζόκας 3 (1) , Γερολυμάτος 14 , Καραγιάννης 10 , Φραγγής 8 , Ρικουδης 9 (1) , Καρακώστας 4 , Χαρισμιάδης 6