02/04/2023
SKG Bugs 11 20 25 13 - 69 -
Never Again 16 22 30 8 - 76 -

Έδωσαν τα πάντα για την νίκη οι Never Again!

Το πρώτο δεκάλεπτο για τους Never Again ήταν αρκετά παραγωγικό καθώς οι γρήγορες και ομαδικές επιθέσεις βρήκαν στόχο και έτσι πήραν από νωρίς μια διαφορά 5 πόντων. Από την άλλη οι SKG Bugs δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ίδιο ρυθμό και έτσι με μόλις 11 πόντους στο δεκάλεπτο έμειναν πίσω στο σκορ.

Ο ρυθμός όμως ανέβηκε πολύ και για τις δύο ομάδες στο δεύτερο δεκάλεπτο καθώς από την μια πλευρά οι SKG Bugs ανέβασαν στροφές και με τον Τασιούλα μπόρεσαν να ξανά μπουν στο παιχνίδι , ενώ από την άλλη πλευρά οι Never Again , με τα σουτ του Σαχινίδη κατάφεραν να κρατήσουν την διαφορά που είχαν χτίσει.

Παπαδόπουλος Φιλαρετος και Παπαδόπουλος Αναστάσιος μπήκαν και αυτοί στην επιθετική εξίσωση των Bugs και χάρης στους υπόλοιπους πέτυχαν 25 πόντους με το τέλος του δεκαλέπτου. Οι Never Again όμως ήταν εκεί και Λεφάκης και Μυλιόρδος ανέβασαν ακόμα περισσότερο τόσο το σκορ όσο και την διαφορά.

Ο ρυθμός στο τέταρτο δεκάλεπτο έπεσε δραματικά με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται να βρουν επαφή με το καλάθι , όμως η ζημιά είχε ήδη γίνει και έτσι οι Never Again έφυγαν με την νίκη με τελικό σκορ 69-76.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιώργος Σαχινίδης ο οποίος έκανε double double με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Bugs άξιος αναφοράς είναι ο Φιλάρετος Παπαδόπουλος ο οποίος έκανε και αυτός double double με 16 πόντους και 12 ριμπάουντ.

SKG Bugs: Ξάνθος , Δασκάλου 6 , Παπαδόπουλος Ν. 5 , Τασιούλας 23 (2) , Βακαλφώτης , Παπαδόπουλος Φ. 16 , Λεφας 9 (1) , Δεληχρηστος , Παπαδόπουλος Α. 10

Never Again: Τιτίρλας 6 (1) , Μυλιόρδος 12 (2) , Παπαϊωάννου , Χιώτης 3 , Σπαθής , Τσόρλαλης 8 (2) , Σαχινίδης 22 (3) , Καρυοφύλλης 3 , Λεφάκης 12 (2) , Χαρισόπουλος 10 (2)