30/05/2024
Atlanta Socks 13 13 13 21 - 60 -
Never Again 13 18 12 12 - 55 -

Έδωσαν τα πάντα και πήραν την νίκη οι Atlanta Socks!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη δράση και από τις δύο ομάδες, με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει ισόπαλο 13-13. Οι Socks έδειξαν δυναμική παρουσία με τους Λογοθέτη και Βούλγαρη Σωκράτη να ηγούνται της επίθεσης. Οι Never Again, από την άλλη, είχαν στον πρωταγωνιστικό ρόλο τον Μυλιόρδο και τον Μιχαηλίδη, οι οποίοι κατάφεραν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Το παιχνίδι ήταν γεμάτο ένταση και πάθος, με τις δύο ομάδες να δείχνουν αποφασισμένες να παλέψουν για τη νίκη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Never Again πήραν το πάνω χέρι και κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο με προβάδισμα, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 26-31 υπέρ τους. Ο Μυλιόρδος και ο Μιχαηλίδης συνέχισαν να κυριαρχούν στο γήπεδο, προσφέροντας πολύτιμους πόντους και κερδίζοντας ριμπάουντ σε κρίσιμες στιγμές. Οι Socks, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των Λογοθέτη και Βούλγαρη, δεν μπόρεσαν να διατηρήσουν τον ρυθμό τους, αντιμετωπίζοντας δυσκολίες στην άμυνα και στην οργάνωση της επίθεσης.

Το τρίτο δεκάλεπτο χαρακτηρίστηκε από έντονο ανταγωνισμό και αμυντική προσπάθεια και από τις δύο ομάδες. Το σκορ διαμορφώθηκε σε 39-43, με τους Never Again να διατηρούν το προβάδισμά τους, αλλά με μικρή διαφορά. Οι Socks ανέβασαν την απόδοσή τους, με τον Λογοθέτη να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες στην επίθεση και τον Βούλγαρη Σωκράτη να κυριαρχεί κάτω από τα καλάθια. Ωστόσο, οι Never Again, με την ψυχραιμία του Μιχαηλίδη και την αποτελεσματικότητα του Μυλιόρδου, κατάφεραν να κρατήσουν την υπεροχή τους, παρά την πίεση των Socks.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Socks πραγματοποίησαν μια εντυπωσιακή ανατροπή, κερδίζοντας τελικά με σκορ 60-55. Η ομάδα βρήκε τον ρυθμό της και κυριάρχησε στο γήπεδο, με τον Λογοθέτη να σκοράρει κρίσιμα καλάθια και τον Βούλγαρη Σωκράτη να προσφέρει ανεκτίμητη βοήθεια τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Οι Never Again προσπάθησαν να αντισταθούν, με τον Μυλιόρδο και τον Μιχαηλίδη να συνεχίζουν την καλή τους απόδοση, αλλά τελικά δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα.

MVP του αγώνα είναι ο Νικόλαος-Μάριος Λογοθέτης ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μοίρασε 3 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Never Again είναι ο Παναγιώτης Μυλιόρδος που έβαλε και αυτός 17 πόντους και πήρε 3 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Βούλγαρης Σω. 12 (2) , Βούλγαρης Στ. 2 , Κεσίσογλου 3 , Χατζηκυριακίδης , Κυριακού 7 , Λογοθέτης 17 (3) , Τσαλαγεώργος 5 , Μαυροκεφαλίδης 9 (1) , Ζλακιος 3 (1) , Καριοφύλλης 2

Never Again: Φραντζής 8 , Μιχαηλίδης 11 , Τιτίρλας , Μυλιόρδος 17 (5) , Λουκοβίτης 7 (1) , Καντυλτζόγλου 2 , Ψαλλίδας , Καμαράς , Σαμαράς 5 (1) , Κουλεμάνης 3 , Γουναρίδης 2