19/01/2024
Rookie Balboa 16 17 8 14 - 55 -
Retrolls 6 6 15 21 - 48 -

Έδωσαν τα πάντα οι Rookie Balboa!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια έντονη πίεση από την πλευρά των Rookie. Οι παίκτες Ελοβάρης και Κατσαράκης έδειξαν τις ικανότητές τους, οδηγώντας την ομάδα τους σε ένα εντυπωσιακό προβάδισμα. Η άμυνα των Rookie ήταν ασφυκτική, ενώ ο εκπληκτικός συντονισμός των παικτών οδήγησε το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρωθεί με σκορ 16-6 υπέρ των Rookie Balboa.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Rookie συνέχισαν να επιδεικνύουν υψηλό επίπεδο παιχνιδιού, με την επιθετική τους απόδοση να είναι εντυπωσιακή. Οι Ελοβάρης και Κατσαράκης συνεχίσανε να είναι αποφασιστικοί στο γήπεδο, ενώ η ομάδα των Retrolls φάνηκε να αντιμετωπίζει δυσκολίες στην αντεπίθεση. Το σκορ στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου ήταν 33-12, με τους Rookie να κυριαρχούν κατηγορηματικά.

Καθώς η αναμέτρηση προχωρούσε στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Retrolls προσπάθησαν να αντιδράσουν. Οι Βεργίδης και Τσέλιος προσπάθησαν να αναστρέψουν την κατάσταση, επιδεικνύοντας επιμονή και δεξιότητα. Η ομάδα τους είχε μια βελτίωση στην απόδοσή της, αλλά οι Rookie παρέμειναν στο προβάδισμα. Το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 41-27, με τους Rookie να διατηρούν το προβάδισμα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Retrolls επέδειξαν αποφασιστικότητα και αντοχή. Ο αγώνας έγινε πιο αμφίρροπος, καθώς οι Retrolls πλησίασαν επικίνδυνα στο σκορ. Οι Βεργίδης και Τσέλιος ηγήθηκαν της αντεπίθεσης, βάζοντας εντυπωσιακά καλάθια. Παρόλα αυτά, οι Rookie Balboa διατήρησαν τον έλεγχο και τελικά κέρδισαν τον αγώνα με σκορ 55-48, επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική τους απόδοση.

MVP αναδείχθηκε ο Χρήστος Γκότσης ο οποίος πέτυχε 4 πόντους και κατάφερε να πάρει 20 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Retrolls είναι ο Χρήστος Τσέλιος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 14 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Rookie Balboa: Ελοβάρης 18 , Κουκάκης 9 , Κατσαράκης 15 , Στυλιαδης 9 (1) , Γκότσης 4

Retrolls: Τσέλιος 14 , Αργυρός 7 (1) , Λεβή 4 (1) , Βεργίδης 16 (4)