68
In Da Hood 16 22 10 12 - 60 -
Coble 15 21 14 18 - 68 -

Έφυγαν με την νίκη οι Co-Ble!

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στην πρώτη περίοδο με τους παίκτες των δύο ομάδων να παλεύουν για το προβάδισμα. Νικητές από αυτές τις μάχες βγήκαν οι In Da Hood με τον Τζουμάνη και τον Κεσίδη να ξεκινάνε ζεστοί το παιχνίδι για την ομάδα τους. Οι Co-Ble άπάντησαν γρήγορα και έμειναν κοντά στο σκορ με τα καλάθια του Παπία και του Τσακμάκα, διαμορφώνοντας το 16-15.

Στη δεύτερη περίοδο ο ρυθμός του παιχνιδιού ανέβηκε με τους In Da Hood να προσπαθούν να ξεφύγουν στο σκορ και να φτιάξουν μία διαφορά ασφαλείας με τις όμορφες συνεργασίες του Νεωφώτιστου και του Παλλάκη, όμως οι Co-Ble βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Ντίσλη ο οποίος ήταν ασταμάτητος κοντά στη ρακετά πετυχαίνοντας συνεχόμενους πόντους. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες στο εύθραυστο 38-36.

Οι Co-Ble μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Παπία, τον Κυριακόπουλο και τον Τσακμάκα να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι In Da Hood βρήκαν λύσεις στην επίθεση με τις προσπάθειες του Ευθυμίου και του Σίσκου, όμως η αστοχία από την περιφέρεια έκανε δύσκολο το έργο τους με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με 48-50.

Στην τέταρτη περίοδο συνεχίστηκε η αντεπίθεση των Co-Ble με τον Ντίσλη και τον Τσακμάκα να βγαίνουν μπροστά για την ομάδα τους πετυχαίνοντας δύσκολα καλάθια. Οι In Da Hood προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ και να παλέψουν για την νίκη, όμως η αστοχία από την γραμμή του τριπόντου τους κόστισε με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα με το τελικό 60-68.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Γιώργος Ντίσλης με 16 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Για τους In Da Hood ξεχώρισε ο Χρήστος Παλλάκης με 4 πόντους και 15 ριμπάουντ.

In Da Hood: Νεοφώτιστος 8(2), Τζουμάνης 22(4), Δόντσιος, Ευθυμίου 12(2), Παλλάκης 4, Κεσίδης 8, Σίσκος 6(1).

Co-Ble: Παπίας 18(3), Ντίσλης 16, Κεφαλάς 2, Κυριακόπουλος 5, Τσακμάκας 25(7), Παπανικολάου 2, Ζωγραφάκης.

Τι μας άρεσε: Η μαχητικότητα των Co-Ble, οι οποίοι τα έδωσαν όλα κατά την διάρκεια του αγώνα.