64
Coble 11 25 15 13 - 64 -
Brokers 9 10 15 25 - 59 -

Έφυγαν με την νίκη οι Coble!

Ο αγώνας ξεκίνησε με μια σφαιρική ανταλλαγή καλαθιών. Οι Ντισλής και Τσακμάκας των Coble και οι Βλάχος και Ψαρρόπουλος των Brokers ανέδειξαν τις ικανότητές τους από τα πρώτα λεπτά. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα ισορροπημένο σκορ 11-9, δείχνοντας πως και οι δύο ομάδες είναι αποφασισμένες να διεκδικήσουν τη νίκη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, φάνηκε η ανωτερότητα των Coble, και το σκορ ξέφυγε με 36-19 υπέρ τους. Οι παίκτες των Coble, όπως οι Ντισλής, Τσακμάκας και Αλευράς, ήταν καθοριστικοί και ταυτόχρονα εντυπωσιακοί για την ομάδα τους. Αυτή η υπεροχή στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καθοριστική για τη συνέχεια του αγώνα.

H συνέχεια είδε την ομάδα των Coble να εξακολουθεί να κυριαρχεί στο γήπεδο με το σκορ να είναι 51-34. Οι Ντισλής, Τσακμάκας και Αλευράς συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την απόδοσή τους στο γήπεδο, ενώ οι Brokers προσπαθούσαν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο του παιχνιδιού οι Brokers προσπάθησαν να αντιδράσουν και να κυνηγήσουν την νίκη. Οι Βλάχος, Ψαρρόπουλος και Πεχλιβάνης πήραν την ομάδα στους ώμους τους, κατάφεραν να κλείσουν την διαφορά και να φτάσουν το παιχνίδι στο σουτ. Αλλά οι Coble έδειξαν χαρακτήρα και εν τέλει κατάφεραν να πάρουν την πολυπόθητη νίκη με 64-59.

Πολυτιμότερος παίχτης ο Γεώργιος Ντισλής ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 15 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Brokers άξιος αναφοράς είναι ο Αναστάσιος Βλάχος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 11 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Coble: Αλευράς 11, Κεφαλάς 6, Μιχαηλίδης, Νικολαΐδης 8, Ντισλής 15, Παπανικολάου 5(1), Παπίας 5, Τσακμάκας 14(2)

Brokers: Βλάχος 11(3), Ζαφείρης 2, Ιωακειμίδης 4, Κωνσταντινίδης 6, Μαυρομανώλης 6(2), Πεχλιβάνης 10(1), Τσιταμπάνης 4, Χωρινός, Ψαρρόπουλος 16(2)