15/11/2022
In Da Hood 12 10 4 20 - 46 -
Salonica Titans 19 16 16 12 - 63 -

Έφυγαν με το διπλό οι Salonica Titans!

Ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα οι Salonica Titans και κατάφεραν να φτιάξουν μία μικρή διαφορά ασφαλείας με το Αξά να  είναι ασταμάτητος στην επίθεση πετυχαίνοντας το ένα καλάθι μετά το άλλο. Οι In Da Hood προσπάθησαν να μείνουν κοντά στο σκορ και με τα καλάθια του Σίσκου τα κατάφεραν διαμορφώνοντας το 12-19.

Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι μήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το παιχνίδι, βελτίωσαν την άμυνα τους και με τον Βανδήρα να βγαίνει μπροστά στο σκοράρισμα ανέβασαν την διαφορά σε διψήφιο νούμερο. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό που επέβαλλαν οι Salonica Titans όμως δυσκολεύτηκαν πολύ να βρούν λύσεις στην επίθεση και η λήξη του πρώτου ημιχρόνου τους βρήκε πίσω στο σκρ με 22-35.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου οι In Da Hood προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά όμως ήταν απελπιστικά άστοχοι απο την περιφέρεια. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν την αστοχία των αντιπάλων τους και με ωραίες συνεργασίες του Δελανδρέα και του Παγώνη διαμόρφωσαν το 26-51.

Στην τελευταία περίοδο οι In Da Hood εκμεταλλεύτηκαν την χαλάρωση των φιλοξενούμενων και με τα καλάθια του Κεσίδη και του Ευθυμίου μείωσαν στο τελικό 46-63.Η πολύ καλή τρίτη περιοδος έδωσε μία σημαντική νίκη για τους Salonica Titans.

MVP του αγώνα ανακηρύχθηκε ο Γιώργος Αξάς με 20 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Βασίλης Δόντσιος με 2 πόντους και 17 ριμπάουντ.

In Da Hood: Τουπλικιώτης, Δόντσιος 2, Ευθυμίου 18(2), Παλλάκης 3, Κεσίδης 10, Σίσκος 13(3).

Salonica Titans: Δελανδρέας 10, Σαρασίτης 5(1), Βανδήρας 11(3), Παγώνης 6(2), Λάππας 4, Παταπούδης 3, Αξάς 20(2), Τράκος 4.

Τι μας άρεσε: Η επιμονή και το πάθος των In Da Hood που δεν παράτησαν το παιχνίδι ποτέ παρά την κούραση τους.