Basketόσαυροι 19 18 26 16 - 79 -
Orlando Tragic Salonica 8 23 17 10 - 58 -

Εύκολα οι Basketόσαυροι τους Orlando Tragic

Εύκολα οι Basketόσαυροι νίκησαν τους Orlando Tragic με 79-58.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Μπασκετόσαυροι φρόντισαν να πάρουν μια διαφορά που τους έβαλε σε θέση οδηγού για όλο το ματς με 19-8 χάρη στην καλή τους άμυνα και την αποδοτική τους επίθεση.

Οι δυο ομάδες θέλησαν με κάθε τρόπο να πάρουν να πάρουν τη νίκη, αλλά το μόνο κατάφεραν οι Tragic ήταν να μειώσουν στο ημίχρονο σε 37-31, διατηρώντας τις όποιες ελπίδες να πάρουν με το μέρος τους τη διαφορά και πιθανότατα να διεκδικήσουν την νίκη.

Όμως, οι Μπασκετόσαυροι αντέδρασαν και με δυνατή και αποτελεσματική επίθεση αύξησαν τη διαφορά με 63-48 και μείωσαν στο ελάχιστο τις ελπίδες των αντιπάλων για νίκη με τέτοια διαφορά σε ένα ματς που ένας αντίπαλος είχε μπει πιο δυνατά από την αρχή.

Στην 4η μάλιστα περίοδο παγίωσαν την πρωτοπορία τους και τελείωσε η αναμέτρηση με 79-58 και τους Μπασκετόσαυρους να παίρνουν μια δίκαιη νίκη, μιας και οι αντίπαλοι μόνο στο ημίχρονο κατάφεραν να μειώσουν για λίγο.

Οι Tragic βέβαια είχαν και πολύ μικρό ρόστερ.

MVP NOVIBET ήταν ο Αμπατζής με 22 πόντους.

Για τους αντιπάλους ο Αρουτίδης είχε 15 πόντους.

ΜΠΑΣΚΕΤΟΣΑΥΡΟΙ: Αικατερίνης 3, Γαρδάνης 5(1), Αμπατζής 22(7), Στράντζαλης 10(2), Πρεβενάς 8(2), Ποζίνης 3(1), Χριστοδουλίδης 14(1), Ρήγας 4, Λεοντής 2, Κουλεμάνης 8, Σαμαράς

TRAGIC: Κόϊου 2, Γιαμούκης 15 (3), Σπυρίδης 4, Αδέμης 4, Αρουτίδης 15(1), Καπετανόπουλος 2, Χαλεπλής 16 (2)