02/06/2024
Flint Tropics 20 15 26 21 - 82 -
Κεμπάπ BC 6 10 9 11 - 36 -

Εύκολα τους Κεμπάπ οι Tropics!

Ο Τζαμτζής όπως και σε κάθε παιχνίδι, με αυτά τα σουτ μέσης απόστασης πλήγωσε τους αντιπάλους, με την ενέργειά που κατέθεσε να ταιριάζει με το παιχνίδι των Σεραφείμ και Βασίλη Γκατζηρούλη. Οι Κεμπάπ έπαιξαν ορθολογικά αλλά πέραν του Χατζητσομπάνη δε βρήκαν άλλες λύσεις στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με την πρώτη περίοδο να κλείνει στο 20-6. Τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά... έφυγαν, με τον Σπύρο τον Σκλαβενίτη να προσπαθεί με το καλό του περιφερειακό σουτ (2 τρίποντα) να ξυπνήσει την παρέα του, η οποία δεν μπόρεσε να μειώσει και έμεινε πίσω στο ημίχρονο με σκορ 35-16.

Ο Χατζητσομπάνης junior ήταν πραγματικά όλα τα λεφτά, με την εξαιρετική του κατάσταση να βοηθά επιθετικά τους Κεμπάπ, με τον... έτερο Σπύρο Σκλαβενίτη να εκτελεί και αυτός για τρεις! Ο Σεραφείμ όμως ήταν άλλη... κλάση, με τη διαφορά να ανοίγει ξανά και ενώ το δεκάλεπτο έκλεισε στο 61-25, το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν το 82-36, με τον Καζαντζής να εκμεταλλεύεται τους χώρους, να σκοράρει και να κλειδώνει τη νίκη των Tropics στο τελικό 82-36.

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Σεραφείμ Γκατζηρούλης με 32 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 5 κλεψίματα. Από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Σπύρος Σκλαβενίτης με 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, ένα κλέψιμο, ένα λάθος.