11/10/2021
In Da Hood 17 23 19 8 - 67 -
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 9 14 4 9 - 36 -

Εύκολη επικράτηση για τους In Da Hood!

Σχετικά εύκολα επικράτησαν των Seattle Superψώνια οι In Da Hood, παίζοντας όμορφο μπάσκετ. Οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στον αγώνα. Πέντε πόντους με ένα τρίποντο πέτυχε ο Νεοφώτιστος και τέσσερις πόντους ο Κατσαούνης. Για τους φιλοξενούμενους, τέσσερις πόντους πέτυχε ο Τσουκαλάς. Σκορ περιόδου 17-9.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν αυτό στο οποίο μπήκαν οι περισσότεροι πόντοι και για τις δύο ομάδες. Επτά πόντοι με ένα τρίποντο για τον Κυριακίδη και τέσσερις πόντοι για τον Μπίνα. Σε αυτή τη περίοδο οι πόντοι ήταν μοιρασμένοι και οι δύο ομάδες είδαν αρκετούς παίκτες τους να σκοράρουν. Αποτέλεσμα περιόδου 23-14.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι In Da Hood πάτησαν γκάζια. Ο Ευθυμίου πέτυχε έξι πόντους και ο Φουτσιτζής τέσσερις. Από την άλλη, ο Τσουκαλάς πέτυχε τους μοναδικούς τέσσερις πόντους της περιόδου για την ομάδα του. Σκορ 19-4.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν και το μοναδικό που κέρδισαν τα Superψώνια, αλλά αυτό προφανώς δεν ήταν αρκετό για να πάρουν τη νίκη. Ο Μαλακώζης πέτυχε τέσσερις πόντους, ενώ από τους In Da Hood, τέσσερις παίκτες πέτυχαν από ένα καλάθι. Τελικό σκορ 67-36.

In Da Hood: Κυριακίδης 9(1), Τουπλικιώτης, Κατσαούνης 9(1), Νεοφώτιστος 8(2), Τσαρτσίδης 4, Φουτσιτζής 8, Σάββας 7(1), Ευθυμίου 14, Angelov 2, Τσουμάνης 6

Seattle Superψώνια: Μουράτης, Ιωαννίδης 4, Μούστος 3, Μπίνας 4, Παπαδημητρίου 8(1), Τσουκαλάς 8, Μαλακώζης 5, Νεστορόπουλος 2, Κουτρομάνος 2.