72
Leathal Pistols - - - - - 64 -
MnP - - - - - 72 -

Έγραψαν ιστορία οι MnP

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο παιχνδι με την MnP να έχει ένα μικρό προβάδισμα καθολη την διάρκεια της περιόδου αλλά με τους γηπεδούχους να κλείνουν καλύτερα την περίοδο και να έχουν το προβάδισμα με 25-19

Οι φιλοξενουμενοι αντέδρασαν και με όπλο τους την πολύ καλή τους άμυνα κατάφεραν να περιορίσουν τα επιθετικά ατού των φιλοξενουμενων και να προηγηθούν στο σκορ στο τέλος της περιόδου χάρη στην υπέροχη τους στο ριμπάουντ με 34-37

. Με το παιχνδι να παίρνει τρελό ρυθμό ιδιαίτερα στα τελευταία 2 λεπτά της περιόδου οι MnP κατάφεραν να διατηρήσουν τον ρυθνο του αγώνα και να προηγούνται με 49-56

Με την έναρξη της τέταρτης περιόδου οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν. Οι πολύ καλές άμυνες και τα καλαθια που βρήκαν οι φιλοξενουμενοι στον αιφνιδιασμό τους έδωσαν σημαντικό προβάδισμα για την νίκη. Οι παίκτες της MnP κατάφεραν να διατηρήσουν την ψυχραιμία τους και να πάρουν το πρώτο ροζ φύλλο αγώνος στην ιστορία τους στην ανώτερη κατηγορία του πρωταθλήματος

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Δαλπάς με ένα απίστευτο double-double με 26 πόντους και 25 ριμπάουντ

Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βασίλης Γιαχαναντζής με 21 πόντους και 8 ριμπάουντ

Leathal Pistols:Αλεξανδρίδης 16(2),Αρουχ, Γεωργίου 6(2),Γιαχαναντζής 21,Καραγκιαούρης 10,Μαρκοπουλος 11(3),Μπίσκος, Πρωτογερόπουλος, Ψάλτης

MnP:Δαλπάς 26(2),Κατερης 4,Κεχίδης, Κιοσέογλου 4,Κυριαζής 6,Λάσκος,Μόκκας, Νταβαρίνος, Ορφανίδης 2,Παπαδόπουλος 3(1),Στρουζας 3(1),Τριανταφυλλιδης 8(2)