26/03/2024
Leathal Pistols 21 18 13 25 - 77 -
Hellas Paper Bears 20 16 28 10 - 74 -

Έκαναν το πρώτο βήμα οι Leathal Pistols!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος ανταγωνισμού. Οι Leathal Pistols εισέβαλαν στο παρκέ με την αποφασιστικότητα να επικρατήσουν, ενώ οι Hellas Paper Bears προσπάθησαν να αντισταθούν με όλες τις δυνάμεις τους. Οι Γιαχανατζής και Τσολακίδης των Leathal Pistols ξεχώρισαν στην επίθεση, ενώ οι Καζής, Παπαπασχάλης και Μπέλλης των Hellas Paper Bears προσπάθησαν να διατηρήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Leathal Pistols να έχουν μια μικρή διαφορά στο σκορ, με αποτέλεσμα 21-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε απόλυτη ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 18-16 υπέρ των Leathal Pistols. Οι Hellas Paper Bears δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να παραμείνουν κοντά στο σκορ με το ημίχρονο να τελειώνει 39-36 υπέρ των Leathal Pistols.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε μια απρόσμενη ανατροπή, καθώς οι Hellas Paper Bears αύξησαν το σκορ στο 52-64. Οι Καζής, Παπαπασχάλης και Μπέλλης έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι Leathal Pistols ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία και η ανατροπή έφτασαν στο αποκορύφωμά τους. Οι Leathal Pistols προσπάθησαν να επανακτήσουν τον έλεγχο και τα κατάφεραν πραγματοποιώντας μια εντυπωσιακή ανατροπή παίρνοντας το προβάδισμά με εξαιρετικές επιδόσεις στην επίθεση. Ο αγώνας έληξε με τους Leathal Pistols να κατακτούν τη νίκη με σκορ 77-74 και να παίρνουν καθ΄ αυτόν τον τρόπο την πρώτη νίκη στην μεταξύ τους σειρά.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλειος Γιαχανατζής ο οποίος πέτυχε 19 πόντους και μοίρασε 7 ασίστ.

Άξιος αναφοράς για τους Hellas Paper Bears είναι ο Θωμάς Παπαπασχάλης ο οποίος πέτυχε Double Double με 23 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Leathal Pistols: Γαλής 8(2), Γιαγκόπουλος 3(1), Γιαχανατζής 19(1), Γκοτζαμάνης 17, Καραγιαννιώτης 4, Καραγκιαούρης 4, Μαρκόπουλος 3(1), Μαυρίδης 5, Μιχέλης 6, Παράσχος, Πρωτογερόπουλος 2, Τσολακίδης 6

Hellas Paper Bears: Γρίβας 3(1), Καζής 7, Καραγκούνης 2, Μπέλλης 18(2), Νικηφόρος, Παλιογιάννης 4, Παπαπασχάλης 23(5), Χατζηλεμονιάς 7(1), Χύτας 10