47
86ers 20 15 24 22 - 81 -
MnP 14 6 10 17 - 47 -

Έκλεισαν με νίκη οι 86ers!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των 86ers, Σπυρόπουλος και Ρικούδης, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους μια καλή διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι 86ers επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Σπυρόπουλου και Ρικούδη, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι MnP βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης των 86ers. Παρόλο που οι Κυριαζής και Δαλπάς προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ διευρύνεται υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Το τέταρτο δεκάλεπτο βρίσκει τους 86ers σε απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Με την μεγάλη διαφορά στο σκορ, οι παίκτες τους μπορούν να εκφράσουν το ταλέντο τους με ελευθερία. Οι Σπυρόπουλος και Ρικούδης συνεχίζουν να ηγούνται, ενώ η ομάδα τους επιδεικνύει αποτελεσματική άμυνα και οργανωμένη επίθεση. Το τέλος του αγώνα βρίσκει τους 86ers νικητές με συνολικό σκορ 81-47.

MVP του αγώνα είναι ο Θανάσης Σπυρόπουλος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 33 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους MnP είναι ο Θωμάς Κυριαζής ο οποίος έβαλε 17 πόντους και έκλεψε 4 φορές την μπάλα.

86ers: Γερολυμάτος 4 , Συμεωνίδης 3 (1) , Μουτσέλης 4 , Παπαδόπουλος 6 (2) , Μουτσελής 4 , Ρικουδης 21 (3) , Σπυρόπουλος 33 (7) , Χαρισμιάδης 6

MnP: Στρουζας , Παπαδόπουλος 2 , Λάσκος , Κυριαζής 17 , Κεχίδης , Κιοσέογλου 11 (3) , Ορφανίδης , Δαλπάς 17 (2)