28/03/2024
Πανικός BC 14 13 20 13 - 60 -
Puebla BC 6 22 15 24 - 67 -

Έκλεισε με νίκη την regular season η Puebla BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα του Πανικού να προηγείται με 14-6. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Αντωνάκης και Παρασκευάς από τον Πανικό ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Το δεύτερο δεκάλεπτο σημαδεύτηκε από μια εκρηκτική ανταλλαγή πόντων ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η Puebla, υποστηριζόμενη από τους εξαιρετικούς Καριοφύλλη και Σουρμελίδη, προέβησε σε επιθετικές επιδόσεις που τους επέτρεψε να κάνουν την ολική ανατροπή στο σκορ κλείνοντας το δεύτερο δεκάλεπτο με το υπέρ τους σκόρ 27-28, υποδεικνύοντας ότι ο αγώνας θα ήταν σφοδρός μέχρι το τέλος.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ένταση κορυφώθηκε, καθώς και οι δύο ομάδες επέδειξαν εξαιρετική αποδοτικότητα στην επίθεση. Οι παίχτες της Puebla και του Πανικού συνέχισαν να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό στο γήπεδο. Οι απίστευτοι Καριοφύλλης και Σουρμελίδης για τους Puebla, καθώς και οι αξιοσημείωτοι Αντωνάκης και Παρασκευάς για τον Πανικό, οδήγησαν τις ομάδες τους σε έναν αγώνα που ολοκληρώθηκε με το σκορ 47-43 υπέρ του Πανικού, δείχνοντας πόσο αμφίρροπη ήταν η αναμέτρηση.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η αγωνία και η ανατροπή έφτασαν στο αποκορύφωμά τους. Η Puebla προσπάθησε να επανακτήσει τον έλεγχο και τα κατάφερε πραγματοποιώντας την ολική ανατροπή με εξαιρετικές επιδόσεις στην επίθεση. Ο αγώνας έληξε με την Puebla να κατακτά τη νίκη με σκορ 60-67.

MVP του αγώνα είναι ο Νεκτάριος Καριοφύλλης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 35 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τον Πανικό είναι ο Δημήτριος Αντωνάκης ο οποίος πέτυχε άγγιξε το Double Double έχοντας 21 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Πανικός BC: Ανθομελίδης 5, Αντωνάκης 21(1), Δημητριάδης 4, Καρανάτσιος, Λεωνίδου 4, Παρασκευάς 20(4), Τσάτσας, ΨοφογιώργοςΑθ. 4, ΨοφογιώργοςΔημ. 2

Puebla BC: ΑλεξανδρίδηςΝ. 4(1), ΑλεξανδρίδηςΠ., Καπετάνιος 6, Καριοφύλλης 35(4), Λαπαρίδης 2, Οδοντίδης 6, Πάχτας, Σουρμελίδης 14(1), Τσιάκαλης