03/04/2024
Golden Steak Evosmos 22 16 19 20 - 77 -
Stefanina Timberwolves 16 11 21 22 - 70 -

Έκλεισαν την regular season με νίκη οι Golden Steak Evosmos!

Η πρώτη περίοδος του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από τους παίχτες των Golden Steak Evosmos. Οι Γιαννούσης, Γιολβάνης και Καφρίτσας είχαν εξαιρετικές στιγμές στο γήπεδο, δίνοντας τον τόνο για το υπόλοιπο παιχνίδι. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με τους Golden Steak Evosmos να έχουν το προβάδισμα με 22-16.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Golden Steak Evosmos επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των Γιαννούση και Καφρίτσα, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 38-27.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves επέδειξαν σημάδια βελτίωσης και αποφασιστικότητας. Οι Κάγκας και Καλλιώρας ηγήθηκαν της ομάδας τους σε μια εντυπωσιακή επίθεση, καταφέρνοντας να μειώσουν την διαφορά. Μετά από ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, οι Stefanina Timberwolves βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 57-48, δίνοντας όμως μια διαφορετική τροπή στο παιχνίδι.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Golden Steak Evosmos κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα τους στο παιχνίδι. Οι Γιαννούσης, Γιολβάνης και Καφρίτσας συνέχισαν να είναι κομβικοί παίχτες για την ομάδα τους. Παρά τις προσπάθειες των Κάγκα και Καλλιώρα των Stefanina Timberwolves, οι Golden Steak Evosmos κατέληξαν νικητές με σκορ 77-70, αποδεικνύοντας τη δύναμη και την αντοχή τους στον αγώνα.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 21 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Stefanina Timberwolves είναι ο Θεόδωρος Κάγκας ο οποίος πέτυχε 21 πόντους και μάζεψε 9 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Γιάνκος, Γιαννούσης 21, Γιολβάνης 22(6), Ζλατάνος, Καφρίτσας 23(2), Κουιμτζής, Μπεκίρι 9, Παναγιωτούνης, Ψαρριάνης 2

Stefanina Timberwolves: Αλβανός, Αλεπάκης, Βαχτσεβάνος 4, Γούσιος 3(1), Δουλγκέρης 3, Κάγκας 21(4), Καλλιώρας 27(2), Κοτζαμπάσης 10, Μαυρουδής 2, Τσακαλαΐδης