81
MnP 16 20 21 24 - 81 -
Salonica Titans 13 15 14 19 - 61 -

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη για τους MnP!

Το πρώτο δεκάλεπτο εξελίχθηκε σε ένα πραγματικό ντέρμπι με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα.Οι MnP χτύπησαν κοντά στο καλάθι ενώ οι Salonica Titans βρήκαν απαντήσεις και παρέμειναν κοντά στο σκορ με τα δύο εύστοχα τρίποντα του Τράκα.Εν τέλει οι MnP ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να κερδίσουν την πρώτη περίοδο με σκορ 16-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστικότητα των ΜnP  ενισχύθηκε καθώς έφτασαν σε σκορ 36-28. Οι Κεχίδης Χαρίτων, Δαλπάς και Μόκκας ήταν αυτοί που έδωσαν το έναυσμα για την αντεπίθεση της ομάδας τους, ενώ οι Salonica Titans  προσπαθούσαν να ανατρέψουν την κατάσταση χωρίς να πετύχουν το κάτι παραπάνω το οποίο έψαχναν από την αρχή του παιχνιδιού.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταιγιστικό για τους MnP, καθώς επέκτειναν το προβάδισμά τους σε 57-42.Η ταχύτητα των MnP σε συνάρτηση με την ομαδικότητα αλλά και την κούραση των αντιπάλων,καθώς η ομάδα τους απαρτίζοταν από μόλις 5 αθλητές,ήταν μερικοί από τους παράγοντες που συνετέλεσαν στην διεύρυνση της διαφοράς.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε την ολοκλήρωση του αγώνα, με τους MnP να παίρνουν τη νίκη με σκορ 81-61. Οι MnP συνέχισαν στο υψηλό τέμπο του παιχνιδιού τους.Οι  Salonica Titans προσπάθησαν όσο μπορούσαν δεν παράτησαν ποτέ το παιχνίδι και μας προσέφεραν έναν όμορφο αγώνα,

MVP του αγώνα είναι ο Κεχίδης Χαρίτων ο οποίος πέτυχε Double Double με 20 πόντους και 24 ριμπάουντ.

Από τους Salonica Titans ξεχώρισε ο Καλογήρου Μιχαήλ με 21 πόντους 8 ριμπάουντ και 5 κλεψίματα.

MnP: Γκρεκ 2, Δαλπάς 18(1), ΚεχίδηςΘ.2, ΚεχίδηςΧ.20, Κιοσέογλου 7(1), Λάσκος, Μόκκας 19(3), Παπαδόπουλος 7(1), Στρούζας 6

Salonica Titans: Ανδρεάδης 3(1), Αξάς 17, Δελανδρέας 12, Καλογήρου 21(1), Τράκας 8(2)