15/09/2024
Brooklyn Bets by Amerikanos24 7 12 10 9 - 38 -
Μπουλντόζες 18 4 9 23 - 54 -

Εμφάνιση-μήνυμα από τις Μπουλντόζες κόντρα στους Brooklyn Bets by Americanos 24!

Το παιχνίδι άρχισε με τους τυπικά φιλοξενούμενος να μπαίνουν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και τους Bets να αδυνατούν να μαρσάρουν την ενέργεια των αντιπάλων τους.Οι Μπουλντόζες μπήκαν πολύ διαβασμένες στην άμυνα με αποτέλεσμα να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο στο +11(7-18).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι έσφιξαν κάπως την άμυνα τους και σταδιακά άρχισαν να μειώνουν στο σκορ. Οι Μπουλντόζες όμως ήταν πολύ άστοχες στο δεκάλεπτο αυτό με αποτέλεσμα να πάνε στην ανάπαυλα όντας μπροστά με 3 μόλις ποντους(19-22).

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι Brooklyn Bets συνέχιζαν να είναι κοντά στο σκορ με τον Δημητρόπουλο να ηγείται των προσπαθειών της ομάδας του. Οι Μπουλντόζες όμως, έχοντας μπροστάρη τον Γαλάτη που οργάνωνε σωστά το παιχνίδι, έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο στο +2(29-31).

Με την έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι και δεν κοίταξαν ποτέ πίσω. Η άμυνα ήταν από ατσάλι, η κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση υποδειγματική, ο Κατσίγαρης ήταν σε μεγάλα κέφια,με αποτέλεσμα να έρθει η άνετη όπως εξελίχθηκε νίκη, με το 38-54 να είναι το τελικό σκορ.

Νovibet MVP αναδείχθηκε ο Κατσίγαρης με 19 πόντους ενώ πολυτιμότερος των ηττημένων ήταν ο Μπαμπάτσικος με 3 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Brooklyn Bets by Americanos 24: Αγγελόπουλος 3, Δαραμούσκας, Δημητρόπουλος 11, Καρατσαρέας 4, Μουχίμογλου 6, Μπαμπάτσικος 3, Παρπέρης 5, Ρούσσος 3, Φωτόπουλος 3

Μπουλντόζες: Γαλάτης 11, Δερδενές 15, Κατσίγαρης 19, Μπακόλας, Οικονόμου 2, Σιγάλας 2, Τζανουδάκης 2, Τρυγωνόπουλος 3, Φωτόπουλος.

Τι μας άρεσε: Η άμυνα από γρανίτη που έπαιξαν οι Μπουλντόζες και τα 40 λεπτά.