02/10/2021
Stefanina Timberwolves 12 17 13 22 - 64 -
Pitser Bironia 20 24 20 25 - 89 -

Εμφατική νίκη για τους Pitser Bironia!

Έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού από την πρώτη περίοδο οι Pitser Bironia επιβλήθηκαν εύκολα όπως δείχνει και το τελικό σκορ με 64-89 των Stefanina Timberwolves.

Οι λύκοι ξεκίνησαν μουδιασμένα το παιχνίδι κάτι που εκμεταλλεύτηκε η φιλοξενούμενη ομάδα αποκτώντας το προβάδισμα από την πρώτη κιόλας περίοδο με 12-20.

Στη συνέχεια οι Pitser Bironia αύξησαν κι άλλο την διαφορά πηγαίνοντας στο ημίχρονο με διαφορά 15 πόντων!(29-44).

Παρά το γεγονός ότι οι Pitser Bironia παρατάχτηκαν με μόλις 5 παίκτες αυτό δεν τους εμπόδισε να συνεχίσουν την καλή δουλειά τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση,μην αφήνοντας τους Stefanina Timberwolves να πιστέψουν στην ανατροπή με το σκορ της τρίτης περιόδου να είναι 42-64.

Η τελευταία και διαδικαστική περίοδος ολοκληρώθηκε με πιο ελεύθερο και χαλαρό μπάσκετ όπως δείχνει και το σκορ περιόδου(22-25) για να καταλήξουμε στο τελικό 64-89.

Για τους Λύκους ξεχώρισαν οι Παπλωματάς 20,Μόσχος 14 και Καλλιώρας 12 ενώ για τους νικητές, οι οποίοι είχαν και τους 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων MVP αναδείχθηκε ο Χρήστος Χρονόπουλος με εξαιρετική εμφάνιση που συνοδεύτηκε με 23 πόντους,19 ριμπάουντ,5 ασισστ και 1 τάπα.

STEFANINA TIMBERWOLVES: Μόσχος 14(1), Σμυρνιός 3(1), Χρήστογλου 6(2), Παπλωματάς 20, Καλλιώρας 12(2), Γούσιος 3(1), Πολυχρονιάδης, Αλεπάκης, Αλβανός 6(2), Οταμπασίδης

PITSER BIRONIA: Χατζηνικολάου 13(1), Χατζηλιάδης 17(2), Ονταμπάσογλου 26, Χρονόπουλος 23(1), Χρυσοχού 10(2)