05/10/2024
Πανικός BC 13 15 17 17 - 62 -
Tegridy Farms 2 10 8 11 - 31 -

Εμφατική νίκη για τον Πανικό BC

Μουδιασμένο ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες που μείνανε απόντες σχεδόν 4 λεπτά μετά την έναρξη του παιχνιδιού. Βρίσκοντας σιγά σιγά λύσεις στην επίθεση ο Πανικός Bc κατάφερε να πάρει σταδιακά ένα προβάδισμα και να κλείσει την περίοδο προηγούμενος με 13-2.

Η πολύ καλή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων συνεχίστηκε και στο δεύτερη περίοδο κατά την οποία κατάφερε να βάλει μεγάλη πίεση στον χειριστή της μπάλας,να κλέψει μπάλες και να βρει καλάθια στο ανοικτό γήπεδο. Η ανάπαυλα βρήκε τον Πανικό να προηγείται με διαφορά 16 πόντων(28-12)

Η τρίτη περίοδος δεν άλλαξε το σκηνικό του παιχνιδιού. Οι Tegridy Farms έδειχναν φανερά εκτός ρυθμού και δεν μπορούσαν να βρουν ορθολογικες λύσεις στην επίθεση. Ο Πανικός εκμεαλλευτηκε κάθε λάθος των φιλοξενουμενων και κατάφερε να κλείσει την περίοδο προηγούμενος με 45-20

Διαδικαστικου χαρακτήρα ήταν τα τελευταία δέκα λεπτά με τις δύο ομάδες να δοκιμάζουν διαφορά σχήματα ενόψει των επόμενων αγωνιστικών τους υποχρεώσεων