05/12/2021
Salonica Titans 8 14 13 14 - 49 -
Salo Nics 14 14 23 20 - 71 -

Εμφατική νίκη για τους Salo Nics!

Μετά από μία εξαιρετική εμφάνιση, οι Salo Nics κατάφεραν να επικρατήσουν των Τιτάνων με σκορ 49-71.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι Salonics μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι από το πρώτο δεκάλεπτο και με επτά πόντους του Αχιλλέα Καρακίτσα, κατάφεραν να δημιουργήσουν μια μικρή διαφορά. Για τους Τιτάνες, ο Βανδήρας πέτυχε τέσσερις πόντους. Σκορ περιόδου 8-14

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισόπαλο για τις δύο ομάδες. Οι Τιτάνες προς στιγμήν έδειξαν πως θα μπορούσαν να χτυπήσουν το παιχνίδι. Ο Σαρασίτης πέτυχε έξι και ο Αξάς τέσσερις πόντους. Από την άλλη, ο Προύσαλης πέτυχε επτά πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 14-14.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Salonics φάνηκαν περισσότερο αποφασισμένοι για τη νίκη. Είδαν τον Προύσαλη να πετυχαίνει 13 πόντους με ένα τρίποντο. Για τους Τιτάνες, έξι πόντους με δύο τρίποντα πέτυχε πάλι ο Σαρασίτης και τρεις πόντους ο Βασιλειάδης. Σκορ περιόδου 13-23.

Στη τελευταία περίοδο οι Τιτάνες δε κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή. Οι Salonics κατάφεραν μάλιστα να διευρύνουν τη διαφορά και να φύγουν με το ροζ φύλλο. Οκτώ πόντοι για τον Αχιλλέα Καρακίτσα από τη μία, ενώ για τους Titans επτά πόντους με ένα τρίποντο πέτυχε ο Βανδήρας.

Salonica Titans: Λάππας 2, Σαρασίτης 19(3), Αλειφτήρας, Βανδήρας 11(1), Βασιλειάδης 3, Δημητριάδης 1, Καλαθάς 2, Αξάς 8, Παγώνης 3(1)

Salonics: Καρακίτσας Αχ. 18(1), Ηλιάδης 5, Τριανταφύλλου 6, Μαντζανάρης 5, Τσούγκας 2, Προύσαλης 31(3), Στεργιόγλου 2, Καρακίτσας Αν.,Κανακαρίδης 2.