12/05/2024
Αναλώσιμοι 18 24 6 4 - 52 -
Kill Beer 10 14 11 8 - 43 -

Ενα ημίχρονο έφτανε για τους Αναλώσιμους!

Η Kill Beer προηγήθηκε με το ξεκίνημα της αναμέτρησης 0-4 με δύο καλάθια του Παντελόπουλου. Ο Ντούγιας απάντησε με δύο συνεχόμενα τρίποντα και έδωσε το προβάδισμα στους Αναλώσιμους (6-4), οι οποίοι από εκεί και πέρα βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και συνέχισαν να αυξάνουν την διαφορά, που έφτασε στο +12 (18-6) με καλάθι του Κοταράκου. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 18-10.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με καλάθι του Παντελόπουλου σε 20-14, όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με σερί 9-0 και προηγήθηκαν 29-14. Οι Αναλώσιμοι δεν πάτησαν φρένο και εκτόξευσαν την διαφορά στους 20 πόντους 39-19. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 42-24.

Οι Αναλώσιμοι, με την ασφάλεια της μεγάλης διαφοράς, κατέβασαν ρυθμό στην επανάληψη, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται αρκετά να σκοράρουν. Ένα καλάθι του Χρονόπουλου έκανε το σκορ 48-29 και κλείδωσε ουσιαστικά την νίκη για τους γηπεδούχους. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 48-35.

Η Kill Beer έκανε την αντεπίθεση της και προσπάθησε να μπει στο ματς μειώνοντας σε 50-43, όμως δεν υπήρχε χρόνος για την ανατροπή. Οι Αναλώσιμοι έτσι κατέκτησαν την δεύτερή τους νίκη στο Summer League.

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ιωάννης Χρονόπουλος με 15 πόντους, 15 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ιωάννης Παντελόπουλος με 16 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ.

Αναλώσιμοι (Νικολόπουλος): Αντωνιάδης 7, Ντούγιας 12, Κοταράκος 10, Μπέλλος 6, Λιάσκας 2, Χρονόπουλος 15, Νικολόπουλος.

Kill Beer (Παντελόπουλος): Αράπογλου 6, Ναλμπαντούδης 6, Νούκας 7, Παντελόπουλος 16, Τσοκαντάς 8, Σαλονίκας, Γκούνας.

Τι μας άρεσε: Το πρώτο ημίχρονο των Αναλώσιμων.