41
Old Stars 12 9 19 18 - 58 -
Aces 12 15 5 9 - 41 -

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους Old Stars!

Οι δύο ομάδες μπήκαν στο παρκέ με όρεξη για γρήγορο και ωραίο μπάσκετ. Για τους γηπεδούχους Δρακόπουλος, Δουκάκης και Τζιόπας βρήκαν σκορ από κοντά, ενώ Μαρτσάκης και Καπράλος έδωσαν λύσεις έξω από την γραμμή των 6.75. Για τους Aces 6 πόντους σημείωσε ο Στεργιόπουλος με το σκορ στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου να βρίσκεται στην απόλυτη ισορροπία 12-12.

Δεύτερο δεκάλεπτο με τους Aces να μπαίνουν καλύτερα στο παιχνίδι και με τον Βαρδαρό να βρίσκει 7 πόντους πήραν μικρή διαφορά στα μέσα του δεκαλέπτου. Μαρτσάκης και Τζιόπας απάντησαν για τους γηπεδούχους και μείωσαν σε 21-27 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν το παιχνίδι και με τον εξαιρετικό Μαρτσάκη να βρίσκει ακόμα 8 πόντους, οι Old Stars πήραν το προβάδισμα. Εξαιρετικοί και στην άμυνα οι γηπεδούχοι περιόρισαν τους αντιπάλους τους, αφήνοντας τους να σκοράρουν μόνο 5 πόντους στο.τριτο δεκάλεπτο.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού οι Old Stars ολοκλήρωσαν ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο με το δίδυμο Μαρτσάκη και Καπράλου να ξεχωρίζουν στο τέλος. Οι Aces έδειξαν να μένουν από δυνάμεις στο τέλος και γνώρισαν την ήττα με 58-41.

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Μαρτσάκης με 21 πόντους, 10 ριμπάουντ και 3 ασίστ. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Στεργιόπουλος με 9 πόντους, 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Old Stars (Δουκάκης): Δουκάκης 8, Δρακόπουλος 4, Τζιόπας 8, Μαρτσάκης 21, Καπράλος 11, Πέτρου, Γεωργούσης 2, Κωφόπουλος, Λεντζής 4

Aces (Παναγιώτου): Παναγιώτου 2, Στεργιόπουλος 9, Κοντακιώτγε 2, Σουσανίδης 8, Τζιβαρίδης 4, Βαρδαρός 7, Κοζανίδης 5, Λαντζάκης, Παναγιώτου

Τι μας άρεσε: Η τρίτη περίοδος των γηπεδούχων!