57
Milgyraki Bucks 14 7 11 19 - 51 -
MnP 11 19 14 13 - 57 -

Ένταση πάθος και πρωτιά για τους MnP!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Milgyraki Bucks να κερδίζουν την περίοδο με 14-11, αλλά οι MnP δεν άργησαν να ανταποκριθούν. Ο Δαλπάς, με την εκπληκτική άμυνά του, δημιούργησε προβλήματα στους αντίπαλους, ενώ ο Μόκκας διακρίθηκε για την ευστοχία του στις επιθέσεις.

Το δεύτερο δεκάλεπτο είδε τους MnP να ανατρέπουν το προβάδισμα και να παίρνουν την διαφορά 21-30. Εκεί, ο Δαλπάς συνέχισε να εντυπωσιάζει με τις αμυντικές του ικανότητες, ενώ ο Κεχίδης Χάρης πρόσθεσε σημαντικούς πόντους στον πίνακα.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας, το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους MnP να διατηρούν το προβάδισμα με 32-44. Ο Δαλπάς συνέχισε να είναι αναπόσπαστο κομμάτι της άμυνας της ομάδας του, και οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να αντιδράσουν, με τον Δεμίρη και τον Οφθαλμίδη Ηλία να αναλαμβάνουν τον ρόλο της επίθεσης.

Το τέταρτο δεκάλεπτο έφερε ακόμη περισσότερη ένταση, με τους MnP να κρατούν την διαφορά τους και να κερδίζουν τον αγώνα με 51-57. Εν τέλει, ο Κεχίδης Χάρης αναδείχθηκε ως ο πρωταγωνιστής της ομάδας του, ενώ οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να κρατηθούν στον αγώνα μέχρι το τέλος αλλά τελικά η προσπάθεια τους δεν ήταν αρκετή.

MVP του αγώνα είναι ο Χάρης Κεχίδης ο οποίος πέτυχε ένα φοβερό Double Double καθώς είχε 13 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Milgyraki είναι ο Ηλίας Οφθαλμίδης ο οποίος έβαλε 12 πόντους και έκλεψε 5 φορές την μπάλα.

Milgyrakaki Bucks: Χατζηνικολάου 6 (1) , Τσαχουρίδης 5 (1) , Χαρμάνας 3 , Σπυριδόπουλος 6 , Σταμολάμπρος , Τράσκας 3 , Οφθαλμίδης Η. 12 , Δεμίρης 16 (3) , Οφθαλμίδης Χ.

MnP: Στρουζας , Παπαδόπουλος , Λάσκος , Κυριαζής 2 , Κεχίδης Θ. , Νταβαρίνος 5 , Κιοσέογλου 5 (1) , Μόκκας 16 (1) , Κεχίδης Χ. 13 , Δαλπάς 16 (1)