29/05/2024
Salo Nics 19 37 21 25 - 102 -
SKG Bugs 16 24 15 21 - 76 -

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τους Salo Nics!

Ο αγώνας ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση που ξεκίνησε με έντονη ένταση και ανταγωνισμό από τα πρώτα λεπτά. Κατά το πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν καλάθια και η πίεση είναι υψηλή από τις δύο πλευρές. Οι καλύτεροι παίκτες των Salo Nics, Σπανός και Ιατρίδης Αλέξανδρος, επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους και συμβάλλουν στο να διατηρήσει η ομάδα τους μια μικρή διαφορά.

Κατά τη διάρκεια του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Salo Nics επιδεικνύουν εξαιρετική απόδοση και αυξάνουν το ρυθμό τους. Με τη συνεχή συμμετοχή των αδερφών Ιατρίδη και Σπανού, η ομάδα τους καταφέρνει να δημιουργήσει μια αξιόλογη διαφορά στο σκορ, αποδεικνύοντας την τεχνική τους κατάρτιση και την ομαδική συνεργασία διαμορφώνοντας κατ΄ αυτό τον τρόπο το σκορ ημιχρόνου σε 56-40.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, οι SKG Bugs βρίσκονται υποχρεωμένοι να αντιδράσουν έναντι της ορμητικής πίεσης των Salo Nics. Παρόλο που οι Μαλανδρής και Μπούφος προσπαθούν να ανταποκριθούν, η διαφορά στο σκορ διευρύνεται υπέρ των αντιπάλων τους, καθιστώντας δύσκολη την ανατροπή του αποτελέσματος σε αυτό το σημείο.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι SKG Bugs δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Salo Nics έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τελικό 102-76.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Αστέριος Σπανός ο οποίος πέτυχε 26 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Για τους SKG Bugs ξεχώρισε ο Μιλτιάδης Μαλανδρής ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 24 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Salo Nics: ΙατρίδηςΖ. 12, ΙατρίδηςΑ. 17(2), Καρυπίδης 6, ΠατίκαςΓ. 13(1), ΠατίκαςΔ. 10, Πούλιος 5(1), Σπανός 26(1), ΤέντσοςΘ. 8(2), ΤέντσοςΑ. 3(1), Τερζίδης 2

SKG Bugs: Αναστασιάδης 13(3), Δασκάλου 2, Μαλανδρής 24(1), Μπούφος 11(1), ΠαπαδόπουλοςΝ. 4, ΠαπαδόπουλοςΑ. 10(2), Τασιούλας 9(1), Χρήστογλου, Χριστοφορίδης 3(1)