20/03/2024
Monstars 25 18 27 34 - 104 -
Abalencia CB 16 17 20 7 - 60 -

Εντυπωσιακή νίκη για τους Monstars!

Ο αγώνας άρχισε με μια εντυπωσιακή επίδοση από την πλευρά των Monstars. Οι παίχτες των Monstars, Λαγογιάννης, Αικατερίνης και Στράντζαλης, επέδειξαν εξαιρετική συνεργασία και δυναμικότητα στο γήπεδο. Με εκπληκτικά σουτ και επιθετική πίεση, οι Monstars κατάφεραν να οδηγήσουν το πρώτο δεκάλεπτο σε ένα σκορ 25-16.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε, οι Monstars συνέχισαν να επιβεβαιώνουν την υπεροχή τους. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 43-33 υπέρ των Monstars, ενώ οι Abalencia προσπάθησαν να αντισταθούν στον επιθετικό πυρετό των αντιπάλων τους. Οι Γουδεντζίκης και Ποιμενίδης Γιώργος προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην ανατροπή, αλλά η άμυνα των Monstars δεν άφηνε κενά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Monstars συνέχισαν να επιβάλλουν το ρυθμό τους, ενώ οι Abalencia προσπάθησαν να αντισταθούν. Οι Γουδεντζίκης και Ποιμενίδης Γιώργος προσπάθησαν να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι, αλλά η ανωτερότητα των Monstars ήταν εμφανής. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Monstars να διατηρούν ένα μεγάλο προβάδισμα, με σκορ 70-53.

Διαδικαστικού χαρακτήρα η τελευταία περίοδος καθώς οι Abalencia δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον γρήγορο ρυθμό των αντιπάλων τους. Οι Monstars έλεγχαν τον ρυθμό του παιχνιδιού και με πλουραλισμό στην επίθεση κατάφερε να πάρει την νίκη με το τελικό 104-60.

MVP του παιχνιδιού ανακηρύχθηκε ο Γιώργος Λαγογιάννης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 18 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Για τους Αbalencia ξεχώρισε ο Αλέξανδρος Γουδεντζίκης οποίος πέτυχε 23 πόντους και μάζεψε 3 ριμπάουντ.

Monstars: Αγατσιώτσης 14, Αικατερίνης 15(2), Αργυρίου 9(1), Λαγογιάννης 18, Μηνασίδης 5, Πανόπουλος 5, Πετάβρατζης, Στράντζαλης 20(4), Χατζηιωάννης 18

Abalencia: Γουδεντζίκης 23(6), Καγιόγλου, Ναλμπάντης 5(1), ΠοιμενίδηςΓ. 10, ΠοιμενίδηςΑ. 14(2), Σαλαγιάννης 3(1), Σαπουρίδης, Συρανίδης 5(1)