20/05/2024
Orlando Tragic Salonica 14 24 17 17 - 72 -
SugarDaddys 14 7 16 12 - 49 -

Εντυπωσιακοί στην πρεμιέρα οι Orlando Tragic Salonica!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , οι δύο ομάδες επέδειξαν ανταγωνιστικότητα και συγκέντρωση. Οι Χατζηβακαλέλης, Χαλέπλης και Παρπόρης των Orlando Tragic Salonica προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, ενώ οι Κώττης, Παλλάκης και Κυριακίδης των Sugar Daddys αντέδρασαν με δυναμισμό και αποφασιστικότητα. Με το τέλος της πρώτης περιόδου το σκορ βρίσκεται σε απόλυτη ισορροπία 14-14.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική ατμόσφαιρα συνέχισε να επικρατεί στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν συνεχή βελτίωση στο παιχνίδι τους, με τους Orlando Tragic Salonoca να αναλαμβάνουν τον έλεγχο του αγώνα και να προηγούνται κατά δεκαεφτά πόντους. Οι προσπάθειες των Χατζηβακαλέλη, Χαλέπλη και Παρπόρη απέδωσαν και ενίσχυσαν τη θέση της ομάδας τους στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Orlando Tragic Salonica συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και τις άμυνά τους να είναι αδιάπραγματες, επέτρεψαν στους Sugar Daddys λίγες ευκαιρίες για αντίδραση. Οι Κώττης και Παλλάκης προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Orlando Tragic Salonica να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 55-37.

Διαδικαστικού χαρακτήρα το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο καθώς Orlando Tragic Salonica κυριαρχούσαν απόλυτα. Παρά τις προσπάθειες αντίστασης των Sugar Daddys, η ομάδα των Orlando Tragic Salonica συνέχισε να επιδεικνύει υψηλό επίπεδο παιχνιδιού και επικράτησε με συνολικό σκορ 72-49.

MVP αναδείχθηκε ο Διονύσης Χατζηβακαλέλης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 16 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Sugar Daddys είναι ο Αθανάσιος Κώττης ο οποίος πέτυχε 22 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Orlando Tragic Salonica: Αδέμης 3(1), Βίγλας 17(1), Βλαχοπαναγιώτης, Γιαμούκης 6(2), Καπετανόπουλος, Παρπόρης 17, Πατής, Χατζηβακαλέλης 16(2), Χαλέπλης 13(1)

Sugar Daddys: Δένδης 2, Κεσίδης 2, Κυριακίδης 13, Κώττης 22(6), Παλλάκης 4, Παπαδόπουλος 3, Σίσκος 3(1), Στεργίου